reklama

?Zanocuj w lesie? w powiecie garwolińskim. Sprawdź gdzie

Opublikowano: 30 kwiecień 2021, 13:54 Kategoria Aktualności
nadleśnictwolasygarwolinmiastków kościelnyżelechówmaciejowicepilawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

1 maja Nadleśnictwo Garwolin wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

?Nadleśnictwo Garwolin przystąpiło do Programu ?Zanocuj w lesie?, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program? ? czytamy w komunikacie nadleśnictwa.

Wyznaczona strefa to obszar przeznaczony także dla osób, które chcą przenocować w lesie ?na dziko? bez specjalnej infrastruktury.

reklama


Na terenie powiatu garwolińskiego wyznaczono cztery takie miejsca:

  • Leśnictwo Miastków ? Gmina Miastków Kościelny ? Obwód Łowiecki 475 - KŁ nr 53 ?Burzany?
  • Leśnictwo Huta ? Gmina Pilawa ? Obwód Łowiecki 476 ? KŁ ?Sokół? oraz Gmina Garwolin ? 485 Kółko Myśliwskie
  • Leśnictwo Żelechów ? Gmina Żelechów ? Obwód Łowiecki 494 ? ?KŁ Burzany?
  • Leśnictwo Krępa ? Gmina Maciejowice ? Obwód Łowiecki 510 ? KŁ ?Ursus?

Lokalizacja widoczna jest również na mapie Bank Danych o Lasach  oraz z poziomu aplikacji mBDL  (android) lub aplikacji mBDL (iPhone), z menu podręcznego wybierz ? mapy BDL ? mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim wyruszamy na przygodę w las, należy zapoznać się z regulaminem i wytycznymi dostępnymi pod tym adresem. Jeśli nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu należy wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Wszystkie niezbędne informacje oraz mapy dostępne są pod tym adresem.

Nadleśnictwo przypomina jednocześnie, że w ostatnich tygodniach na terenie leśnictwa Huta wykryto dwa przypadki wścieklizny u lisów.

opr. red za Nadleśnictwo Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama