reklama

18 marca powrót płatnego parkowania

Opublikowano: 11 marzec 2021, 16:31 Kategoria Aktualności
parkowaniegarwolinpłatne parkowanie
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Prace przygotowawcze przy instalacji w Garwolinie parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania zbliżają się ku końcowi. Ruszyła specjalna strona www z regulaminem i sposobem działania stref. Ponownie za parkowanie będziemy płacić od 18 marca - gotówką, kartą lub aplikacją mobilną.

Od 1 stycznia zawieszony jest w Garwolinie pobór opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania (SPP). W wyniku ogłoszonego przetargu na zorganizowanie, wdrożenie i prowadzenie obsługi SPP najkorzystniejszą ofertę złożyła firma P.P.H.U. DEJW Dawid Biernat z Łososiny Górnej.

12 parkomatów na mieście

reklama


Prace przygotowawcze przy instalacji parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania zbliżają się ku końcowi. Fundamenty pod parkomaty już są wykonane. W najbliższych dniach rozpocznie się także montaż i rozruch 12 urządzeń. Firma DEJW zadeklarowała uruchomienie stref i poboru opłat wraz z otwarciem biura 18 marca.

Parkingi na nowych zasadach w SPP w Garwolinie funkcjonować będą na dostarczonych i zamontowanych przez firmę DEJW parkomatach własnej produkcji wraz z systemem obsługi SPP ? AdminPark, systemem płatności mobilnych ? smsAdminPark, do kontroli wnoszonych opłat: KontrolPark, do egzekucji opłat dodatkowych CepikPark.

Ruszyła specjalna strona www.adminpark.pl/garwolin  z informacjami dotyczącymi abonamentu strefy, instrukcją obsługi parkomatu, mapę strefy, podstawami prawnymi funkcjonowania SPP, regulaminem strefy, reklamacjami, sposobem płatności oraz tabelą opłat strefy.

Płatność gotówką, kartą lub aplikacją

Strefa Płatnego Parkowania w Garwolinie obejmuje 241 miejsc postojowych, w tym 13 miejsc postojowych wyznaczonych dla pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową dla niepełnosprawnych, które znajdują się w granicach w/w dróg publicznych.

Opłaty za parkowanie w SPP w Garwolinie obowiązywać będą w godz. od 8:00 ? 17:00 od poniedziałku do piątku. W pozostałe godziny w dni robocze oraz w soboty, niedziele i święta parkowanie w SPP będzie bezpłatne.

Wykaz ulic z ilością parkomatów Olimpijska (2), Nadwodna (1), Krótka (1), Kościuszki (1), Kościelna (1), Żwirki i Wigury (2), Wolna (2), Szkolna (1), Polska (1).

Opłaty za czas postoju będzie można uiścić na kilka sposobów. Od 18 marca br. w parkomatach możliwa będzie płatność bilonem. Przyjmowane będą nominały od 0,10 zł do 5,00 zł. Parkomaty nie będą wydawać reszty. Klienci będą mogli dokonać także opłaty bezgotówkowej w parkomatach poprzez kartę płatniczą zbliżeniową PayPass i PayWave, BLIK czy bezpłatną mobilną aplikację https://smsadminpark.pl/. Istnieje także możliwość wykupienia karty abonamentowej w Biurze Obsługi Strefy Płatnego Parkowania, które mieścić się będzie przy ul. Staszica 15 ? w podwórku Urzędu Miasta w budynku B (MOPS), tel. 502 825 113. Biuro będzie czynne od 18 marca od godz. 8.00. Interesantów przyjmować będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 ? 17:00.

Kontrolerzy SPP w oznakowanych uniformach z identyfikatorami, wyposażeni w terminale mobilne także od 18 marca rozpoczną kontrolę wnoszonych opłat. Kontrolerzy nie są uprawnieni do pobierania opłat!

garwolin.pl, opr. red.

fot.  UM


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama