reklama

4 mln zł na inwestycje w gminie Miastków Kościelny

Opublikowano: 29 grudzień 2020, 13:39 Kategoria Aktualności
miastków kościelnybudżet 2021
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Prawie 28 mln zł planuje wydać w przyszłym roku gmina Miastków Kościelny. Radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2021 rok.

Sesja budżetowa odbyła się wczoraj. Plan dochodów i wydatków został uchwalony jednogłośnie. Przyszłoroczne dochody ustalono na 24,904 mln zł, a wydatki na 25,277 mln zł. Na tej samej sesji wprowadzono zmiany do budżetu, wprowadzając dodatkowo 2,3 mln zł na inwestycje. To efekt otrzymania przez gminę dofinansowań z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1,594 mln zł) oraz Funduszu Dróg Samorządowych (0,77 mln zł).

Łączne wydatki inwestycyjne wyniosą prawie cztery miliony złotych. Wsparcie z RFIL będzie przeznaczone na budowę hali sportowej w stolicy gminy. Z kolei środki z FDS będą przeznaczone na przebudowę 2,2 km drogi w Zwoli (od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku wsi). W ostatnich dniach grudnia gmina podpisała umowę na realizację tej inwestycji, której całkowity koszt wyniesie 1,1 mln zł. Prace mają zakończyć się do października przyszłego roku.

reklama


Wśród pozostałych inwestycji czytamy m.in. o budowie kanalizacji (745 tys. zł), przebudowie dróg gminnych (300 tys. zł), dotacji dla powiatu na remont drogi Miastków Kościelny-Jagodne-Prawda (100 tys. zł).

Fundusz sołecki wyniesie w przyszłym roku 378 tys. zł.

- Budżet jest tak przygotowany, aby zabezpieczyć niezbędne środki do funkcjonowania jednostek organizacyjnych. Dzięki funduszom, które pojawiły się na koncie gminy pod koniec roku, przeznaczymy dużo więcej na inwestycje  - ocenia wójt Jerzy Jaroń.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama