Światła w Lipówkach i Puznówce?

Opublikowano: 06 luty 2012, 09:20 Kategoria Aktualności
rada powiatulipówkipuznówkagmina pilawa

Wniosek o podjęcie działań przez radę powiatu w celu przebudowy skrzyżowań drogi krajowej nr 17 w Lipówkach i Puznówce wystosowała komisja spraw społecznych, bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Na problem zwrócił uwagę podczas piątkowego posiedzenia radny Mirosław Walicki. Twierdził, że te skrzyżowania są bardzo niebezpieczne, głównie przez trudności z włączeniem się do ruchu z dróg podporządkowanych. – Może powinniśmy zgłosić do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ten problem. Może w tych miejscach powinna pojawić się sygnalizacja świetlna – sugerował radny.

 

W dyskusję włączył się Maciej Kurowski. – Sygnalizacja świetlna czy budowa ronda to spory wydatek. Poza tym nikt nic teraz nie zrobi, bo jest projekt rozbudowy „17”. To co, że będzie on realizowany za kilka dobrych lat, ale jest – mówił radny.

Obecny podczas komisji komendant powiatowy policji podał przykład Trojanowa jako dobrego sposobu na poprawę bezpieczeństwa. Jak podkreślał mł. insp. Marek Świszcz, od czasu zainstalowania tam fotoradaru ponad cztery lata temu, wydarzył się tylko jeden wypadek.

Fotoradar ustawiony przed trojanowską szkołą połączony jest z sygnalizacją z pulsującym napisem „Zwolnij”. – Moglibyśmy wystąpić do samorządu Pilawy o wspólne działania mające na celu przebudowę tych skrzyżowań lub ewentualne ustawienie takiej sygnalizacji jak w Trojanowie – zaznaczał radny Kurowski.

Dyskusja skończyła się wniosek przewodniczącego komisji Marka Niedźwiedzia (na zdjęciu) o formalny wniosek w tej sprawie do rady powiatu.

łk

Komentarze  

0 #9 ...Internauta 2012-02-06 21:25
Cytuję bkk:
Będą nowe korki rano na trasie do wawy :)

no ale odbiegając od tematu okaże się, że w Kołbieli korków nie będzie.
Ale fakt faktem jest, że w Lipówkach można nieraz postać.
Cytować
0 #8 światłabkk 2012-02-06 20:31
Będą nowe korki rano na trasie do wawy :)
Cytować
+2 #7 prawdajaros 2012-02-06 17:56
Co z tego że stoi fotoradar w Puznówce skoro nie działa. Ci co nie wiedza owszem zwalniają ale ci co wiedza nogi z gazu nie zdejmują. Po za tym ta trasa jest ruchliwa i wyjechać od strony jażwin, parysowa cz pilawy (Lipówki) w niedzielne popołudnie lub piątkowe to tragedia, sznur samochodów i przerwy nie widać I stoisz tak jak ten palant (mój rekord stania w lipówkach by móc przejechać to 25 minut) ŻAL
Cytować
0 #6 MYTOpapa 2012-02-06 17:11
Najlepiej postawić tam SZLABAN i Pobierać "Myto"Za przejazd najbardziej niebezpieczną drogą w Woj. Mazowieckim. zamiast autostrad stawiajmy SZLABANY.
Cytować
+2 #5 pobudowac estakadymarucha gajowy 2012-02-06 12:32
i bedzie git
Cytować
+7 #4 światłakierowca 2012-02-06 11:35
W Puznówce jest już przecież maszt fotoradaru i jakoś nie pomaga, czy pomoże migające światło "ZWOLNIJ"...?
Cytować
+2 #3 Jasne...MichałS 2012-02-06 11:22
Cytuję patataj:
A ja mam inny pomysł - z dróg podporządkowanych zrobić tam nakaz skrętu w prawo - i na pewno bezpieczeństwo wzrośnie!


Tak, a jadąc z Parosowa do Pilawy przez Puznówkę trzeba będzie jechać dodatkowo przez Kołbiel... :/
Cytować
-11 #2 rozwiązaniepatataj 2012-02-06 10:47
A ja mam inny pomysł - z dróg podporządkowany ch zrobić tam nakaz skrętu w prawo - i na pewno bezpieczeństwo wzrośnie!
Cytować
+5 #1 światłaOlek 2012-02-06 09:57
Sygnalizacja świetlna jest tam bardzo potrzebna i to najlepiej w połączeniu z kamerą rejestrującą przejeżdżającyc h na czerwonym świetle.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież