reklama

Drogowy boom w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 25 listopad 2020, 07:48 Kategoria Aktualności
miastków kościelny
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nowa nawierzchnia na czterech ulicach stolicy gminy, przebudowana droga w Zwoli Poduchownej, wymiana oświetlenia przy drogach powiatowych. W ostatnich tygodniach gmina Miastków Kościelny zrealizowała kilka ważnych dla mieszkańców inwestycji.

Gmina Miastków Kościelny otrzymała w ramach wsparcia tarczy 4.0 ? Fundusz Inwestycji Lokalnych- kwotę ponad 900 tys. zł.

Ulice w Miastkowie

reklama


Część środków została przeznaczona na modernizację ulic w Miastkowie Kościelnym. - Kosztorys inwestorski opiewał na kwotę ponad 760 000 zł. W wyniku przeprowadzenia postępowania przetargowego wybrano oferenta, który za kwotę 487 000 zł wykonał to zadanie. Położona została nowa nawierzchnia bitumiczna  na 4 ulicach w Miastkowie Kościelnym tj. ul. Słowackiego, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza i ul. Gąsowskiej. Łącznie ponad 2,4 km nawierzchni, w tym zmodernizowano ponad 0,5 km dróg nieutwardzonych ? wymienia wójt gminy Jerzy Jaroń.

W połączeniu z wykonaną wiosną bieżącego roku wymianą lamp oświetlenia ulicznego na oświetlenie ledowe, poprawi to znacznie bezpieczeństwo na ulicach Miastkowa Kościelnego.

Droga w Zwoli

Gmina Miastków Kościelny zakończyła przebudowę drogi gminnej w Zwoli Poduchownej o długości 850 m.  Koszt inwestycji to kwota 178 tys. zł. na przebudowę tej drogi gmina otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach FOGR w kwocie 85 tys. zł. Droga ta jest ważną częścią połączeń w ramach systemu dróg gminnych umożliwia łatwiejszą komunikację pomiędzy  Ryczyskami, Zwolą i Zwolą Poduchowną. - Z Urzędu Marszałkowskiego w ramach FOGR otrzymaliśmy również dotację w kwocie 24 tys. zł (70% kosztów) na renowację zbiornika wodnego w Glinkach. Prace zostały również zakończone ? uzupełnia wójt.

Nowe oświetlenie

Ponadto gmina zrealizowała dwa ważne, oczekiwane przez mieszkańców, zadania. Wykonane zostało oświetlenie uliczne przy dwóch drogach powiatowych: w Miastkowie Kościelnym i Zwoli Poduchownej. Znacznie poprawi to bezpieczeństwo pieszych przy kościele w Zwoli Poduchownej oraz drodze powiatowej w Miastkowie Kościelnym w kierunku miejscowości Zabruzdy Kolonia. Inwestycja obejmowała postawienie słupów oświetleniowych, wykonania instalacji elektrycznej wraz z zamontowaniem lamp oświetleniowych w technologii led. Koszt inwestycji to 130 tys. zł. Wykonane zostało także oświetlenie uliczne w miejscowości Zabruzdy Kolonia za kwotę 40 tys. zł. Wszystkie te inwestycje zostały zrealizowane z środków własnych gminy.

łk

fot. UG Miastków K.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama