reklama

Chryzantemy do wzięcia! Gmina Garwolin wsparła producentów kwiatów

Opublikowano: 06 listopad 2020, 19:02 Kategoria Aktualności
gmina Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Gmina Garwolin odebrała od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pół tysiąca chryzantem, których nie udało się sprzedać lokalnym producentom. Dzięki temu producenci dostaną pieniądze od państwa, a mieszkańcy gminy za darmo mogą brać kwiaty spod siedzib ochotniczych straży pożarnych.

W związku z zamknięciem cmentarzy w dniach 31 października - 2 listopada rząd  obiecał pomoc dla producentów kwiatów. Ci, którzy nie sprzedali chryzantem mogą je odsprzedać. Za chryzantemy w doniczkach rząd płaci 20 zł za sztukę, a w przypadku chryzantem ciętych - 3 zł za sztukę. Skupem chryzantem zajmują się powiatowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Właśnie dzisiaj minął termin składania wniosków. Do godziny 14:30 w sumie wpłynęło ponad 4 tys. wniosków.

Pieniądze jednak nie trafią do producentów prostą drogą. Najpierw ktoś musi te chryzantemy od ARiMR odebrać. - Podstanowiliśmy wesprzeć producentów kwiatów działających na terenie naszej gminy i odebraliśmy dzisiaj pół tysiąca kwiatów. Dzięki zaanagażowaniu naszych pracowników i wsparciu samych producentów, którzy użyczyli nam samochodów do transportu, udało się rozwieźć kwiaty po całej gminie. Teraz mieszkańcy mogą je wziąć. Całkowicie za darmo - mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

reklama


Chryzantemy zostały ustawione przy budynkach wszystkich ochotniczych straży pożarnych w gminie. Jedynie w Miętnem pojawią się dopiero jutro. W ramach wsparcia chryzantemy zostały także ustawione w miejscu pamięci - w  "Lisich Jamach".

Odebrane kwiaty pochodzą wyłącznie od producentów działających na tereni gminy Garwolin, ale jak podkreśla wójt Marcin Kołodziejczyk, samorząd nie wyklucza kontytunowania takiej akcji. - Jeśli będzie taka potrzeba, wesprzemy także producentów z innych gmin - dodaje wójt.

jd

fot. Gmina Garwolin

 

 

 


Komentarze  

+1 #3 Wie że rynda ale w którym osz cieleMarta 2020-11-08 08:40
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4639/q,Falszywe.wspomnienia

To napewno ten przypadek.. Zamiast człowiekowi współczuć to mu nawrzucać. Jakie to Garwolińskie :D
Cytować
-1 #2 kwiatyToldi 2020-11-07 17:51
No to wreszcie doganiamy zachód. Tam nikt nie robi kolorowego spędu 1 listopada. Ruch na cmentarzach jak w normalne święto. A tu nowoczesne społeczeństwo płacze bo nie może kupić kwiatka na grób. Dobre, teraz napiszcie jeszcze WYPIERDALAĆ. Trzeba szanować swoje tradycje może i zacofane ale nasze.
Cytować
+9 #1 propagandaMarley 2020-11-07 07:29
G..wno, a nie wsparła gmina i wójt. Wypłata nie jest uzależniona od tego, czy ktoś te kwiaty od producentów odbierze, tylko od tego czy producenci złożyli wniosek do ARiMR. A kasę (jeśli w ogóle), to dostaną nie z gminy. Więc jak ta gmina wsparła, co? No, ale polansować się w pisowskim, obleśnym stylu zawsze można. Ty się Marcin lepiej zajmij budową hali i terenów wokół szkoły w Michałówce. To jest twoje być albo nie być na kolejną kadencję.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama