reklama

Gm. Borowie oczami młodzieży

Opublikowano: 31 styczeń 2012, 10:08 Kategoria Aktualności
borowiewiesław gąskagłosków
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wyboiste drogi i opustoszały budynek mleczarni w Głoskowie, brak sklepu w Dudce, zniszczona remiza w Łętowie, brak chodnika w Wilchcie. Takie minusy swoich miejscowości przedstawili uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie. Były też oczywiście plusy. Prezentacjom z zaciekawieniem przyglądali się radni i wójt gminy Borowie.

?Zimowe ferie odkrywców?, o których pisaliśmy, to tylko jedno z działań, które ZS w Głoskowie realizuje w ramach projektu ?Z małej szkoły w wielki świat?. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie zastanawiali się ?Jak wpłynąć na gminę??.

? Uczniowie samodzielnie przeprowadzali wywiady z mieszkańcami swoich wsi, pytając o mocne i słabe strony. Dla uczniów były to ciekawe zajęcia, bo dowiedziały się więcej o miejscu, w którym mieszkają ? mówi Jolanta Maszkiewicz, dyrektor szkoły.

reklama


Efekty dwutygodniowej pracy uczniowie zaprezentowali wczoraj na sesji rady gminy, która odbyła się w szkole. Uczestnicy projektu kolejno oceniali miejscowości. Do mocnych stron Głoskowa zaliczono to, że we wsi jest sklep i kaplica. Brak miejsca na codzienne zakupy jako słabą stronę wskazali mieszkańcy Dudki. Zdaniem nastoletnich obywateli Głoskowa malowniczy krajobraz wsi burzy budynek opustoszałej mleczarni. Na problem bezpańskich psów zwrócili uwagę mieszkańcy Dudki i Łętowa. Do plusów swoich miejscowości zaliczono przede wszystkim piękno krajobrazu i miłe usposobienie mieszkańców.

Dyskutowałbym z niektórymi wnioskami. Niemniej jednak weźmiemy te sugestie pod uwagę [Wiesław Gąska]

Wystąpieniom uczniów z uwagą przyglądali się radni i wójt gminy Borowie. ? Wielkie gratulacje dla młodzieży, która nie bała się przed takich audytorium wystąpić. Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dyskutowałbym z niektórymi wnioskami. Niemniej jednak weźmiemy te sugestie pod uwagę ? przyznał Wiesław Gąska, włodarz gminy Borowie.

Projekt z "Z małej szkoły w wielki świat" realizuje Federacja Inicjatyw Oświatowych, a współfinansowany on jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. W projekcie biorą udział małe szkoły z dziewięciu województw. Szkoła w Głoskowie jest jedyną szkołą z naszego regionu, której udało się zakwalifikować.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama