Łaskarzew: Zmiana przewodniczącej rady

Opublikowano: 31 marzec 2011, 09:16 Kategoria Aktualności
łaskarzew

Przy okrzykach „Zdrajcy” i „Hańba” w łaskarzewskiej Radzie Miasta doszło do zmiany przewodniczącej. Beatę Kozikowską zastąpiła Małgorzata Seremak. Nieoczekiwany wniosek o odwołanie przewodniczącej, podczas rozpoczęcia sesji z 30 marca, złożyła Janina Dąbrówka.

– Działania pani Beaty Kozikowskiej sprowadzają się do wkraczania w zakres kompetencji burmistrza oraz braku jakiejkolwiek współpracy w tym zakresie. Ponadto pisma wpływające do rady zostają wynoszone przez panią Kozikowską z urzędu. Zarzuty wnosi się do sposobu prowadzenia obrad oraz do partykularnego załatwiania interesu jednej ze stron. W efekcie sprowadza się to do wydawania poleceń radnym i burmistrzowi oraz do ich publicznego krytykowania – mówiła radna.

 

Pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącej podpisali się: Waldemar Paziewski, Jan Sierański, Janina Dąbrówka, Kamila Wachnicka, Agnieszka Szczypek, Małgorzata Seremak. Wymienieni zarzucali przewodniczącej startującej w KW PiS także tendencyjny sposób udzielania głosu radnym, selektywny wybór gości oraz brak obiektywizmu.

Nie wyobrażam sobie kierowania radą, która jest tak skłócona. Gdyby nie było tego wniosku i tak miałam złożyć rezygnację [Beata Kozikowska]

Spokojnie wniosek radnych z przeciwnej strony politycznej barykady przyjęła Beata Kozikowska. – Niektóre osoby drobną uwagę odbierają bardzo emocjonalnie. Nie mogę mieć, jako przewodnicząca żadnego wpływu na radnych. Zarzuca mi się wiele, a tymczasem z komisji rad nie wychodzą żadne wnioski uchwał – mówiła przewodnicząca rady. – Nie wyobrażam sobie kierowania radą, która jest tak skłócona. Gdyby nie było tego wniosku i tak miałam złożyć rezygnację – dodała.

Za odwołaniem Beaty Kozikowskiej było 9 radnych, 6 było przeciwnych. Jedyną kandydatką na nową przewodniczącą była Małgorzata Seremak. Otrzymała ona 7 głosów poparcia, przy 6 przeciwnych. Oba głosowania były tajne. Nowa szefowa łaskarzewskiej rady zapewniała tuż po wyborze o wzajemnej współpracy wszystkich radnych.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież