reklama

330 tys. zł dla szkół gminy Łaskarzew

Opublikowano: 22 maj 2020, 08:53 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewoświataedukcja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Pieniądze z czterech projektów trafią do szkół gminy Łaskarzew. Samorząd pozyskał pieniądze m.in. na zakup komputerów, wyposażenie pracowni oraz doposażenie stołówki. Łącznie to ponad 300 tys. zł.

W kwietniu Gmina Łaskarzew złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu laptopów niezbędnych do zdalnej nauki dla najbardziej potrzebujących uczniów z terenu gminy w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 ? projekt Zdalna Szkoła ? ?Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach?.

Dzięki 60 tys. zł dofinansowania samorząd kupił 22 laptopy. ?Sprzęt został przekazany na ręce dyrektora w każdej szkole, a dyrektor na podstawie umowy użyczenia sprzętu przekazał go najbardziej potrzebującym uczniom. W momencie ustania nauczania zdalnego sprzęt wróci do szkół? ? informuje urząd.

reklamaMinisterstwo Cyfryzacji ogłosiło drugi nabór wniosków do projektu Zdalna Szkoła plus. Gmina Łaskarzew złożyła wniosek o dofinansowanie w wysokości 75 tys. zł. Za wskazaną kwotę uda się kupić ok. 27 laptopów, które tak jak w pierwszej edycji programu trafią do uczniów z terenu gminy.

Gmina złożyła także wniosek o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach ?Mazowieckiego programu dofinansowania szkolnych pracowni przedmiotowych? w wysokości 115 240 zł. Maksymalne dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego wynosi 69 144 zł, a wkład własny to 46 096 zł. Pracownia językowa miała być utworzona w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej. ?W dniu 29 kwietnia Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję w sprawie odstąpienia od realizacji tego programu w 2020 r. na rzecz realizacji rozszerzonego zadania w formule projektu pod nazwą ?Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego?. Tego samego dnia Wójt Gminy Łaskarzew podpisał deklarację uczestnictwa w ww. projekcie. Szkoła w Dąbrowie znalazła się na liście dofinansowania. Pod koniec kwartału zostanie podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie? ? czytamy na stronie www urzędu.

Ponadto gmina złożyła wniosek do Wojewody Mazowieckiego o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach wieloletniego rządowego programu ?Posiłek w szkole i w domu?. Jego celem jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłków w trakcie pobytu w szkole. ?Wartość zadania to 100 tys. zł, z czego 80 tys. zł pochodzić będzie z dofinansowania, a 20 tys. zł to wkład własny gminy. Po otrzymaniu dofinansowania chcielibyśmy doposażyć stołówkę szkolną w Szkole Podstawowej w Starym Pilczynie. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników? ? precyzuje gmina.

laskarzew.pl, opr. red.

fot. UG Łaskarzew

Fotel do salonu - jak go wybrać?


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama