Szampanem w Nowy Rok

Opublikowano: 13 styczeń 2012, 09:18 Kategoria Aktualności
miętnepowiatstarostaprzewodnicząca rady powiatu

Tradycją się stało, że na początku stycznia władze powiatu organizują spotkanie noworoczne. Podobnie jak przed laty tak i teraz były życzenia, podsumowania i próba przewidzenia tego co przyniesie bieżący rok.

Tegoroczne spotkanie odbyło się wczoraj w dworku w Miętnem. Z zaproszenia przewodniczącej rady powiatu i starosty skorzystało ponad 100 osób. - Pozwólcie Państwo, że z okazji rozpoczętego już 2012 roku złoże wam i waszym najbliższym najserdeczniejsze życzenia szczęścia i wytrwałości. Życzę śmiałych planów, odwagi i sukcesu w ich realizacji – mówiła Urszula Zadrożna.

Przewodnicząca rady powiatu odniosła się m.in. do kwestii działalności szpitala. - Chciałabym jasno podkreślić, że powiat garwoliński nie zamierza prywatyzować szpitala w Garwolinie, mimo krążących pogłosek. Zamierzamy dopilnować, żeby nie dochodziło do nieuzasadnionego zadłużania tej placówki, co dałoby jej zarządzającym pretekst to prywatyzacji. Takim planom mówimy zdecydowanie nie – dodała.

Ubiegłoroczne inwestycje podsumował starosta. Zwracał uwagę na zaangażowanie powiatu w obronę posterunków policji czy powstrzymanie zmian w ratownictwie medycznym. Dziękował osobom życzliwym powiatowi pracującym na szczeblu wojewódzkim i krajowym. - Za nami 2011 rok. To co zrobiliśmy to historia. Jaki będzie 2012 rok? Trudno powiedzieć. Na pewno będzie to jeden z trudniejszych w ostatnich latach. W Unii Europejskiej panuje recesja. Waluta euro przeżywa kryzys. Środki unijne na samorządy kończą się powoli – zaznaczał Marek Chciałowski.

Siła powiatu to siła ludzi tu mieszkających [Marek Chciałowski]

- Nie można jednak załamywać rąk. Jeśli będzie zrozumienie, współpraca oraz wzajemna życzliwość to będzie dobrze. Bo siła powiatu to siła ludzi tu mieszkających – dodał. Oby powiat rozpoczął lepiej rok niż starosta swoje wystąpienie. Tuż po jego rozpoczęciu na kilkanaście sekund miętnieński dworek pogrążył się w ciemnościach.

Głos zabierali także m.in. parlamentarzyści Stanisława Prządka, Grzegorz Woźniak, Henryk Górski oraz Andrzej Tokarski – dyrektor wydziału prawnego urzędu wojewódzkiego, Leszek Celej – radny sejmiku województwa mazowieckiego, Radosław Rybicki z urzędu marszałkowskiego. W spotkaniu wzięli udział także m.in. ks. Ryszard Andruszczak – dziekan dekanatu garwolińskiego, ks. Andrzej Lemieszek – proboszcz parafii bł. Jana Pawła II, Krzysztof Żochowski – radny sejmiku województwa mazowieckiego, Stefan Gora – wicestarosta powiatu, Jerzy Piesio – sekretarz starostwa, wójtowie i burmistrzowie powiatu garwolińskiego i gminy Kłoczew, komendanci służb mundurowych, inspektorzy, radni powiatowi, kombatanci, przedsiębiorcy.

Część oficjalną zakończyła lampka szampana. Wieczór umilał zespół Level z ok. Żelechowa. Tym razem nikt nikogo nie kopał. Przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo.

łk

Komentarze  

-1 #16 Wiocha śmierdzi.bra 2012-01-15 19:27
Włodarze kupuja za 6 zł wino musujące i tą tandetą wznosza toast 4 zł to to kosztuje "Dykta"co prawda nie ma bąbelków ale za to ma moc. Wstyd mosci włodarze przy poborach rzędu 15 tys by was nie było stac na szampana za 50 zł tylko zapijacie sie tandeta, udajac arystokracje rodem wsiową. No cóz wies zawitała do miast, jeszcze do nie dawna korzystali z WYCHODKA a teraz racza sie bąbelkami myslac ze to szampan.
Cytować
-2 #15 Zibra 2012-01-15 19:13
Lary to prominetny działacz Wspólnoty Co z tego ze skazaniec Zbycho nie skazaniec za to żółtymi papierami. takich mamy "oficeli" Jaka władza tacy "oficele"
Cytować
0 #14 główna fotkapol 2012-01-15 13:38
czwórka osób które zarządzają powiatem-co prawda miernie im to wychodzi, a psl z każdym miesiącem w odstawce. Ostatnio oddał Wspólnocie i Prządce zarządzanie wydziałem oświaty powiatowej, ale najważniejsze że Marek-Jurek trzymają swoje stołki.
Cytować
+1 #13 pani w koronkachpol 2012-01-14 22:22
strasznie to wyglądało, jak pani w czarnych koronkach o okrągłych kształtach prowadziła spotkanie, tka niby spikierka, ale super nieudoczna, pani z Żelechowa - kandydatka psl, wypadła bladziutko
Cytować
0 #12 przejrzysta Polskawieśmak 2012-01-14 13:48
był nawet poseł z PIS-u, przeciwko któremu toczy się postępowanie prokuratorskie. Nie miała za wielu adoratorów i adoratorek. W czasie jego przemówienia słyszałem tylko bełkot wielu zdań, nie powiązanych logicznie w jedną całość. Ponadto był jakiś smutny, wręcz rozdrażniony i opuszczony. Cztery lata sterów w Powiecie wyjdą mu bokiem, a zielona trawka z obiektów sportowych z Mietnego długo śniła mu się będzie. Wszyscy coś wspominali, ze poseł zamiast biura poselskiego w Mińsku Maz. będzie otwierał biuro w Sosnowcu (woj. śląskie). Gratulujemy posłowi ziemi garwolińskiej zesłania politycznego na Górny Śląsk.
Cytować
-1 #11 ZenadaZenka 2012-01-14 08:04
Na imprezce zabrakło jeszcze paru skazanców z wyrokami pewnie zapomniano przejzec rejestr skazanych . lub wycieczka z Siedleckiego aresztu nie dotarła na czas. Zemada, jaka władza takie towarzycho
Cytować
+3 #10 ???A gdzie reszta ekipy 2012-01-14 07:39
A gdzie reszta hołoty wspólnotowej Gora jest a Marciniuk?
Cytować
+2 #9 niespodzianka, ze ochMisiekKula 2012-01-13 22:34
wielką niespodziankę swoją obecnością wywołał MISIEK z KULĄ u nogi. Stała i chadzała za swym Panem bezustannie.
Cytować
+3 #8 wielcy nieobecniziobero 2012-01-13 20:11
zabrakło na imprezie pierwszego i drugiego ormowca ziemi garwolińskiej, prezia Sierpnia (sprzątał w tym czasie wychodek w Macdonaldzie, radnego kurowskiego, księgowej Konopackiej z SPzoz, sławnego mecenasa z Wawki, większości dyrektorów szkół, szefa Solidarnosci i wielu innych znamienitych gości sympatyków i członków PIS-u
Cytować
0 #7 WSTYDMIESZKANIEC 2012-01-13 16:56
Lary sam się wprasza na wszystkie imprezy został sam bez pracy szuka roboty, łapie się wszystkiego czego może... Otwarcie MC tez przybył sam nie wiadomo skąd ;) porostu chłopak lubi pojeść a przy okazji szuka ratunku dla siebie
Co do władzy to wszyscy macie racje obłuda. tak to pieniędzy niema a impreza na całego i tylko kieliszki w górę a szpital chcą prywatyzować, na nic nie mają pieniędzy. Cała hołota wspólnotowa
Cytować
-1 #6 gościepol 2012-01-13 16:52
byli też inni o wątpliwej reputacji, były dyr szkoły ekonomik z żółtymi papierami zresztą Zigniew, oraz inne mae persony, tak jest jaka władza tacy goście.
p.S.A sekretarz nie wyciągnął wniosków i ledwo o 20.0 nóżkami przeplatał
Cytować
0 #5 To wystarczająco mocne i trafnesłowaŻabol 2012-01-13 12:11
konia.
P.S co włodarze ze wschodu (Borowie, Miastków) się umówili na brunatne garnitury (zdjęcie 8)?
Cytować
0 #4 o Larkiewiczu i władzya 2012-01-13 11:42
Cytuję konio:
KTO KONKRETNIE ZAPROSIŁ TEGO PANA I W JAKIM CHARAKTERZE ? JAKI TO JEST PRZYKŁAD DLA SPOŁECZEŃSTWA GOSZCZENIE TAK SKOMPROMITOWANEJ PERSONY NA SALONACH.CHYBA KOMUŚ SIĘ COŚ POPRZESTAWIAŁO W GŁOWIE...PARDON PUSTAKU BO INACZEJ NIE MOŻNA TEGO NAZWAĆ. WSTYD I TYLE W TEMACIE. Pozdrawiam!!!!konio

Popieram Twój komentarz aczkolwiek użyłbym mocniejszych słów na temat władzy powiatowej i Larkiewicza, który nie ma za grosz honoru i ambicji. Dramat!!!!!!!!
Cytować
+2 #3 Święte słowa koniastasiek 2012-01-13 11:21
nie pierwsza to kompromitacja i zapewne nie ostatnia.
Jakich mamy obecnie włodarzy powiatu każdy widzi. Porażka
Cytować
+1 #2 do koniaxyz 2012-01-13 10:54
Koniu jaka wladza tacy jego goscie
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież