Harcerze szyją maseczki. Możesz pomóc!

Opublikowano: 25 marzec 2020, 11:45 Kategoria Aktualności
ZHPharcerzekoronawirus

- W związku z sytuacją w kraju nasz hufiec organizuje szycie maseczek dla szpitala i pogotowia ratunkowego w Garwolinie - informuje komendant Hufca "Orłów" w Garwolinie Leszek Ochniewicz. Każdy może dołączyć. Harcerze przygotowali instrukcje i przywiozą materiały do domu wolontariuszy

Hufiec ZHP "Orłów" w Garwolinie organizuje akcje "Szyjemy maseczki". Bawełniane maseczki ochronne mają trafić do ratowników, lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu Szpitala Powiatowego w Garwolinie i stacji pogotowia ratunkowego.

- Mamy dużą ilość przygotowanego materiału i gumek. Liczymy, że rodzice naszych harcerzy włączą się do akcji. Chcielibyśmy też zachęcić innych ludzi dobrej woli. Zachęcamy wszystkich instr ktorów, wędrowników, rodziców i dziadków harcerzy i zuchów, a także znajomych i sympatyków posiadających maszynę do szycia - zachęca Leszek Ochniewicz, komendant garwolińskiego hufca.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami w ruchu, osoby, które chcą dołączyć do akcji, proszone są o zgłaszanie się telefoniczne do dh. Ani Smolewskiej (504383593) lub dh. Leszka Ochniewicz (692 453 288). W weekend harcerze dostarczą materiały do uszycia maseczek, a w kolejny weekend odbierą gotowe maseczki.

Instrukcję szycia maseczki zamieszczone zostały na grafice.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

Komentarze  

+2 #2 Dziś Szycie to życieZ naci kapitał 2020-03-27 01:05
Cytuję K:
Lepiej używać troczków ponieważ gumki pękają podczas sterylizacji.

Jakiej steryliizacji?
Gumki zawsze były i są jednorazowego użytku..Amoże tojakaś nowomowy maniera na określenie lizania starego rumpla od.stera? Podczas diabelskich sztuczek Neptuna na ceremoni przekraczania równika?
Ale te troczki dopry pomysł.
Jak sobie kupujemy korzeń żeńsię na potencję to trzeba go najpierw dobrze przytroczyć. Jednak jeśli źle go wycelujemy, to.słowo kupujemy nabiera dziupelnie innego wymiaru.
Cytować
+2 #1 MaseczkiK 2020-03-25 19:00
Lepiej używać troczków ponieważ gumki pękają podczas sterylizacji.
Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież