Tragedia w Zwoli. W wypadku zginęły dwie osoby

Opublikowano: 24 marzec 2020, 08:22 Kategoria Aktualności
zwolamiastków kościelnywypadekpolicja

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego Zwoli Poduchownej (gm. Miastków Kościelny).

Do zdarzenia doszło po godz. 5. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 24-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego, kierując samochodem marki Land Rover z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał do rowu, a następnie w las uderzając w drzewa. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca auta jak i 53-letnia pasażerka. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Policjanci przypominają, że wielu tragediom na drodze można uniknąć. Podstawową zasadą jest jednak dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze oraz zachowanie rozsądku i koncentracji. Szczególnie istotne są to czynniki przy warunkach, gdzie w nocy temperatura spada poniżej zera.

Aktualizacja, godz. 11.22. -  Z uwagi na znaczne uszkodzenia karoserii samochodu strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych usunęli dach, wykonując w ten sposób dostęp do osób poszkodowanych. Następnie stwierdzono ich zgon. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP - precyzuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie.

łk

fot. arch. – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież