Koronawirus. 247 osób na kwarantannie [aktualizacja]

Opublikowano: 28 marzec 2020, 11:00 Kategoria Aktualności
koronawirus

Zamknięte szkoły, przedszkola i instytucje kultury. Zakaz odwiedzin w szpitalu i ograniczenie wizyt w urzędach. Tak wygląda aktualna sytuacja w powiecie garwolińskim w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W związku z rozprzestrzeniamiem się wirusa SARS-CoV-2 rząd podjął kroki zmierzające do zminimalizowania ryzyka wybuchu epidemii. W powiecie garwolińskim nie stwierdzono do tej pory przypadku zarażenia koronawirusem, ale władze samorządowe także podejmują odpowiednie działania.

 Ostatnia aktualizacja 28 marca, godz. 15:12

Sobota, 28 marca

Raport sanepidu

Garwoliński sanepid opublikował najnowszy raport. Nastąpił spadek osób z nadzorem epidemiologicznym - z 86 do 72. Kwarantanną domową objętychjest 245 osób. Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.

Ujemny wynik pracownika SOR

Dobra wiadomość z rana. Wynik badania na obecność koronawirusa, u pracownika SOR, jest ujemny. Oddział wznawia działalność.


Piątek, 27 marca

Raport sanepidu

Do 86 spadła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. PSSE w Garwolinie informuje ponadto, że na domowej kwarantannie przebywa 247 osób. Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Zamknięty SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Garwolinie został zamknięty. W jednego z pracowników ostrego dyżury stwierdzono objawy koronawirusa. Więcej >>> Podejrzenie koronawirusa u pracownika szpitala. Zamknięty SOR!

Czwartek, 26 marca

Raport sanepidu

Do 91 wzrosła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. PSSE w Garwolinie informuje ponadto, że na domowej kwarantannie przebywa 75 osób. Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Środa, 25 marca

Raport sanepidu

87 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, 46 jest objętych kwarantanną domową - tak wynika z najnowszego komunikatu PSSE w Garwolinie. Trzy osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Wtorek, 24 marca

Raport sanepidu

Do 94 wzrosła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. PSSE w Garwolinie informuje ponadto, że na domowej kwarantannie przebywa 35 osób. Trzy osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Zakaz wychodzenia z domu

Po godzinie 13:00 premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili wprowadzenie kolejnych zakazów. - W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, do lekarza - choć starajmy się dzwonić do lekarza, a nie iść do przychodni. Również takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, przejście się - zapowiedział Łukasz Szumowski. Podczas konferencji prasowej Szumowski podkreślił, że doświadczenia z innych krajów pokazują, że umiarkowane ograniczenie kontaktów międzyludzkich może prowadzić do przesunięcia fali zachorowań. - Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć - stwierdził. (PAP)


Poniedziałek, 23 marca

Zamknięte place zabaw

W związku z zagrożeniem epidemią Miasto Garwolin zamknęło od dziś wszystkie place zabaw, siłownie zewnętrzne i inne obiekty sportowo-rekreacyjne. Urząd prosi o niekorzystanie z obiektów - w trosce o zdrowie zarówno dorosłych jak i dzieci

Raport senepidu

85 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym PSSE w Garwolinie. Objętych kwarantanną domową jest 28 mieszkańców powiatu. Dwie osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Dodatkowe numery telefonu w urzędzie skarbowym

Urząd Skarbowy w Garwolinie wprowadził dodatkowe dyżury telefoniczne.

  • tel. 606 698 845 - w sprawach dot. wydawania zaświadczeń i rozliczeń podatkowych PIT, CIT, PCC, SD,
  • tel. 606 417 278 - w sprawach dot. VAT, JPK, MPP.

Jednocześnie urząd przypomina, że najwygodniejszą formą złożenia zeznania jest droga elektroniczna poprzez www.podatki.gov.pl


Niedziela, 22 marca

Raport sanepidu

87 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, 28 jest objętych kwarantanną domową - tak wynika z najnowszego komunikatu PSSE w Garwolinie. Dwie osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Sobota, 21 marca

Raport sanepidu

Według najnowszych danych PSSE, pod nadzorem epidemiologicznm przebywa 110 osób (poprzednio 128). Kwarantanną domową objętych jest 19 osób (poprzednio 16). Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Piątek, 20 marca

Dobre wieści z PSSE

Garwoliński sanepid opublikował najnowszy raport. Nastąpił spadek z nadzorem epidemiologicznym - ze 161 do 128. Nadal kwarantanną domową objętych jest 16 osób. Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Czwartek, 19 marca

15 osób na kwarantannie

Garwoliński sanepid opublikował najnowszy raport. Nastąpił niewielki wzrost osób z nadzorem epidemiologicznym - ze 157 do 161. Kwarantanną domową objętychjest 15 osób. Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Dezynfekcja poręczy w blokach SM

Konserwatorzy i dozorcy Spółdzielni Mieszkaniowej w Garwolinie będą przeprowadzać dezynfekcję poręczy, skrzynek pocztowych, włączników świateł, dzwonków na klatkach schodowych. SM apeluje o zachowanie porządku wokół altan śmietnikowych, tak aby zaangażować większą liczbę pracowników do prowadzenia dezynfekcji. Biuro spółdzielni zostało zamknięte dla interesantów. Przy drzwiach ustawiono skrzynkę na korespondencję. Termin płatności za marzec został przesunięty na 10 kwietnia. W komunikacie SM czytamy także o apelu pomocy dla osób starszych i potrzebujących.


Środa, 18 marca

 Już 12 osób na kwarantannie

157 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznmym, 12 jest objętych kwarantanną domową - tak wynika z najnowszego komunikatu PSSE w Garwolinie. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma także przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.

Sanepid wstrzymuje obsługę bezpośrednią

Garwolińska PSSE do odwołania wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów, zawieszony zostaje punkt przyjmowania materiału do badań (nosicielstwo, sporotesty, woda). Więcej w komunikacie.


Wtorek, 17 marca

Nikt nie jest hospitalizowany

Garwoliński sanepid opublikował najnowszy raport. Nastąpił niewielki wzrost osób z nadzorem epidemiologicznym - ze 152 do 154. Nadal kwarantanną domową objęte są trzy osoby. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Nie ma także przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


 Poniedziałek, 16 marca

Trzy osoby na kwarantannie 

Według najnowszego komunikatu garwolińskiego sanepidu, liczba osób z nadzorem epidemiologicznym, w ostatniej dobie, wzrosła ze 114 do 152. Są pierwsze osoby, które zostały objęte kwarantanną domową (3). Dwie osoby są hospitalizowane z powodu podejrzeń zarażenia koronawirusem. Nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Szpital precyzuje komunikat

- Telefony do Podstawowej  Opieki  Zdrowotnej  podane w komunikacie Dyrektora SPZOZ w  Garwolinie z dnia 15.03.2020 r. (Pełna treść komunikatu) są do wykorzystania tylko przez pacjentów zapisanych do POZ przy ul. Staszica 18 w Garwolinie prowadzonego przez SPZOZ w Garwolinie. Pacjenci POZ gminnych proszeni są o dzwonienie do swoich gminnych - informuje zastępca dyrektora SP ZOZ Michał Rękawek.


 

Na komendzie ograniczenia

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie i podległe jej Posterunki zmieniają tryb przyjmowania interesantów. Wszystkie osoby, które chcą skorzystać z porady lub informacji, proszone są o kontakt wyłącznie telefoniczny. Interesanci pragnący złożyć zawiadomienia o przestępstwie proszeni są o rozważenie skorzystania z formy jak TU.

- Wszelkie wejścia na teren KPP w Garwolinie i podległych jej Posterunków będą się odbywały wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu. Planowe czynności procesowe będą realizowane we wcześniej wskazanym terminie. Osoby posiadające wezwanie do stawiennictwa celem realizacji czynności procesowych, a mające objawy przeziębienia lub infekcji nie będą obsługiwane- w takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z referentem postępowania celem ustalenia dalszego toku postępowania ( nr tel. prowadzącego sprawę znajduje się na wezwaniu). Lista wszystkich numerów telefonów ( obejmująca również numery telefonów sekretariatów Wydziałów Komendy) dostępna na stronie internetowej KPP w Garwolinie oraz stronie BIP KPP w Garwolinie - czytamy w komunikacie KPP.


Niedziela, 15 marca

Unikajmy szpitala i przychodni

Dyrektor szpitala apeluje o ograniczenie wizyt w lecznicy przy Lubelskiej oraz przychodni przy u. Staszica. „Jeżeli sprawy nie są pilne najlepiej odłożyć je w czasie lub jeśli to możliwe załatwiać je telefonicznie. Wszystkie skierowania ulegają przedłużeniu o czas zagrożenia epidemiologicznego” – czytamy w komunikacie Krzysztofa Żochowskiego.

W sprawach pilnych – zagrożenia życia lub zdrowia należy dzwonić na numery telefonów: Poradnie specjalistyczne – ul. Staszica 18 (wejście od ul. Sportowej): tel. 601 057 175, Przychodnia POZ – ul. Staszica 18 – wejście główne:  tel. 25 682 30 23, 25 682 30 25.

Lekarze POZ będą udzielać porad przez telefon, a w sytuacjach wymagających bezpośredniego kontaktu z lekarzem wizyta odbędzie się po indywidualnym umówieniu.

Wydawanie zwolnień  lekarskich w uzasadnionych przypadkach będzie możliwe bez osobistej wizyty po konsultacji telefonicznej.

Odwołane zostają wszystkie wizyty profilaktyczne (szczepienia i bilanse), nie będą wystawiane skierowania do szpitala, poradni specjalistycznych i laboratorium.

Pełna treść komunikatu.


Nie ma koronawirusa w Garwolinie

Garwoliński sanepid podał najnowszy komunikat o sytuacji w powiecie. Ze 101 do 114 wzrosła liczba osób z nadzorem epidemiologicznym. Nadal nikt nie jest objęty kwarantanną domową. Wciąż jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzeń zarażenia koronawirusem. Co najważniejsze, nie ma przypadków z dodatnim wynikiem badań na obecność SARS-CoV-2.


Urząd miasta z ograniczenami. Nie będzie spisywania wodomierzy

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Garwolinie wstrzumuje odczyt wodomierzy. Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne.

Działalność Urzędu Miata w Garwolinie zostaje ograniczona wyłącznie do przyjmowania korespondencji.


Sobota, 14 marca

Starostwo zamknięte. W Sulbinach 8 mszy świętych i podział na rejony

Zarząd Powiatu Garwolińskiego zdecydował, że od poniedziałku 16 marca Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz jednostki organizacyjne - Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowy Zarząd Dróg, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Rzecznik Konsumenta - będą zamknięte dla interesantów.

Parafia św. Jana Pawła II w Sulbinach opublikowała porządek niedzielnych mszy świętych. Będzie ich w sumie 8. W mszach św. mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, w wieku 20 – 60 lat, jedna osoba z domu. Ponadto parafia została podzielona na rejony i osoby z danego okręgu są proszone o wzięcie udziału we mszy świętej o wyznaczonej godzinie. Maksymalnie 50 osób. Czytaj cały komunikat

Koronawirus zmienia też harmonogram rekrutacji do przedszkoli. Burmistrz Garwolina zdecydowała o przedłużeniu rekrutacji do 30 marca. Przedszkola zachęcają do składania dokumentów drogą elektroniczną.


Kolejne zmiany w przychodni

Ważna zmiana w szpitalu. Z budynku przy Lubelskiej przeniesione zostaną poradnie, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna i punkt pobrań. Pełna treść komunikatu.


 Prezydent w Garwolinie. Ponad 100 osób pod nadzorem epidemiologicznym

Po godzinie 13:30 pod przychodnią SP ZOZ w Garwolinie na ul. Staszica pojawił się prezydent Andrzej Duda, który odpowiadał na pytania dziennikarzy. Między innymi o zapasach żywności dla całego kraju i o tym, czy w związku z sytuacją data wyborów prezydenckich powinna być zmieniona. Prezydent spotkał się także z garwolińskimi ratownikami.

Po godzinie 13:00 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna opublikowała komunikat, z którego wynika, że aktualnie nadzorem epidemiologicznym objętych jest 101. Nikt nie przebywa na domowej kwarantannie, 1 osoba jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Do tej pory nie został stwierdzony żaden przypadek zarażenia wirusem.


Zakaz handlu na targu w Garwolinie

Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak poinformowała, że od 14 do 28 marca zostaje wprowadzony zakaz handlu na targowisku zlokalizowanym przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz na targowisku miejskim "Zieleniak", z wyłączeniem stałych stoisk handlu artykułami spożywczymi oraz artykułami chemii gospodarczej i drogerii, z zaleceniem bezwzględnego przestrzegania zasad higieny oraz ograniczenia kontaktów międzyludzkich.

Piątek, 13 marca

Na mszach świętych maksymalnie 50 osób

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby w mszach świętych i nabożeństwach w kościołach uczestniczyło maksymalnie 50 osób. Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie już ogłosiła, że na niedzielne msze będzie wpuszczanych tylko 45 osób - wejście przez zakrystię. Msze będą odprawiane o godz. 6:30, 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 16:00, 17:00 i 18:00. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali. Jest również apel, aby w tygodniu w mszach uczestniczyły jedynie osoby, które mają zamówione intencje mszalne i ich rodziny.


Zamknięte granice, restauracje i kawiarnie. Stan zagrożenia epidemicznego

Wieczorem premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji poinformowali o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego i wprowadzeniu kolejnych zakazów i ograniczeń. Na granicach zostają przywrócone kontrole. Do kraju nie będą wpuszczani obcokrajowcy, a obywatele Polski po powrocie do kraju zostają objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych, a także działania lokali gastronomicznych. Restauracje, bary, kawiarnie mogą świadczyć jedynie usługi "na dowóz". W najbliższym czasie nie zjemy w lokalu. Zakaz ma obowiązywać minimum przed 14 dni. Wprowadzono także zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.


  polowyyyyPowstanie polowa izba przyjęć

Pod garwolińskim szpitalem rozpoczyna się montaż polowej izby przyjęć, która będzie przyjmować pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Tam będą diagnozowani. "Jest to namiot ogrzewany i oświetlony, w którym odbywać się będzie triażowanie pacjentów (wstępne badanie) połączone z wypełnieniem ankiety epidemiologicznej, które jeszcze przed dostępem do szpitala pozwoli na identyfikację pacjentów o podwyższonym ryzyku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i przekazania ich do leczenia w szpitalu zakaźnym. W namiocie będzie mógł przebywać tylko jeden pacjent poruszający się zgodnie z zasadami nie krzyżowania się dróg komunikacyjnych.  Pacjenci o podwyższonym ryzyku zostaną skierowani do izolatki z oddzielnym, zewnętrznym wejściem gdzie będą oczekiwać na transport, a pacjenci zidentyfikowani jako bezpieczni ostaną przyjęci w SOR. W sytuacjach zagrożenia życia personel SOR będzie działał mając na celu przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo pacjentów" - czytamy w komunikacie szpitala.


Nie będzie targu w Maciejowicach


 Omijać urzędy

Do kontaktów telefonicznych i drogą elektroniczną zachęcają Urząd Skarbowy w Garwolinie i garwoliński oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Ograniczenia w łaskarzewskim ośrodku zdrowia

Komunikat w sprawie zagrożenia koronawirusem wydał kierownik SP ZOZ w Łaskarzewie. Jego treść


Cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa

Garwoliński sanepid poinformował o aktualnych danych na temat pandemii. Do 93 wzrosła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie przebywa w kwarantannie domowej. Niestety pojawiły się pierwsze w powiecie przypadki osób z podejrzeniem koronawirusa. To 4 osoby, które są obecnie hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19:


Zawieszenie planowanych przyjęć w szpitalu

Zarządzeniem dyrektora, w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie zawieszono od 14 marca do odwołania planowe przyjęcia do szpitala. W stanach nagłych pomoc pacjentom będzie udzielana jak dotychczas. Uzasadnienie decyzji to niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się zakażeń dróg oddechowych.


IMG 20200313 122854Leki z okienka

Naczelna Izba Aptekarska rekomenduje aptekom ogólnodostępnym i punktom aptecznym wydawanie pacjentom wszystkich produktów w sposób minimalizujący ryzyko zarażenia personelu. Tak jest w niektórych aptekach na terenie Garwolina.


Urzędy bez interesantów

Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk zdecydował, że od poniedziałku 16 marca w urzędzie gminy przyjmowali będą inetersanci wyłącznie w sprawach pilnych. Wszystkie pozostałe urzędy gminne w powiecie garwolińskim także proszą, aby sprawy niewymagające wizyty w urzędzie załatwić drogą elekrotniczną, telefonicznie albo odłożyć na inny termin. 


Zmiany w ośrodkach zdrowia

Konsekwencją aktualnej sytuacja epidemiologicznej są zmiany wprowadzane w ośrodkach POZ. Lekarze apelują o korzystanie z pomocy lekarza tylko w sytuacjach koniecznych, przychodzenie na wyznaczoną godzinę. Zawieszane są bilanse dzieci zdrowych i szczepieniach w wielu przychodniach na terenie całego powiatu. Niektóre ośrodki rezygnują także z przyjmowania pacjentów, którzy mają umówione wizyty w ramach pakietów prywatnej opieki zdrowotnej.


Ponad 50 osób w powiecie pod obserwacją

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarnego w Garwolinie, w komunikacie na temat sytuacji epidemiologicznej, podał do wiadomości, że wczoraj (12 marca) na godz. 14, 56 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie był objęty kwarantanną domową. Nie było także przypadków hospitalizacji z powodu podejrzenia zakażeniem COVID-19.


Powstaje szpital zakaźny w Siedlach

SP ZOZ w Siedlach informuje, że decyzją Wojewody Mazowieckiego szpital przy ul. Starowiejskiej 15 w Siedlcach zostaje przekształcony w szpital zakaźny. Od wczoraj do odwołania wstrzymane są wszystkie planowe i nagłe przyjęcia pacjentów do tego szpitala. Przyjmowani będą jedynie pacjenci zarażeni koronawirusem. W podwórku szpitala ustawiono namioty, w których jest prowadzony triaż [przyp. red.: czyli selekcja chorych]. Do szpitala będą przyjmowani jedynie pacjenci z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS CoV-2.


Czwartek, 12 marca 

>>> W garwolińskich marketach oblężenie. Szykujemy się na wojnę?


>>> Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z epidemią koronawirusa zawiesza rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2019/2020 oraz konsultacje szkoleniowe do dnia 30 marca. Więcej


>>> Starostwo Powiatowe w Garwolinie informuje 18-latków, którzy dostali wezwanie na komisję wojskową.


>>> Garwolińskie starostwo zmienia godziny pracy wydziału komunikacji. Apeluje także o możliwie najżadsze odwiedzanie urzędu.


>>> Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie do 29 marca dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.:

  • osobom w podeszłym wieku,
  • wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura),
  • dzieciom i młodzieży szkolnej
  • dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  • a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

KEP zachęca te osoby do modlitwy oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.


 >>> Wszystkie rekolekcje wielkopostne w dekancie garwolińskim zostały odwołane.


 >>> Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach informuje, iż w terminie od 13 do 25 marca 2020 r. zawiesza przeprowadzenie wszystkich egzaminów, także w Garwolinie. Więcej


 >>> Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie wprowadza zdalne zajęcia dla swoich uczniów.


Środa, 11 marca

Szkoły i przedszkola zamknięte

Dzisiaj rano premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od poniedziałku 16 marca do 25 marca wszystkie szkoły i przedszkola zostają zamknięte. Jutro i w piątek w placówkach oświatowych będą pełnione dyżury opiekuńcze. Rodzice, którym nie uda się zorganizować opieki dla swoich dzieci będą mogli przyprowadzić je do szkoły lub przedszkola.

 

 Kultura i sport zawieszają działalność

Zgodnie z decyzja Ministra Kultury i Dziedzitwa Narodowego od 12 marca zamknięte mają zostać wszystkie kina, teatry, ośrodki kultury czy muzea. Władze Garwolina podjęły decyzję o zamknięciu do 25 marca Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Pływalni Miejskiej "Garwolanka", Kina "Wilga" i Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Nie odbędą się żadne zaplanowane na ten czas wydarzenia kulturalne i sportowe. Szczegółowe informacje o odwołanych imprezach można znaleźć na stronie www.csik.garwolin.pl Zawieszone zostały także między innymi rozgrywki ligowe w piłkce nożnej. Swoje zajęcia odwołują także inne ośrodki w powiecie - między innymi Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach czy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie oraz  niepubliczne szkoły - między innymi Zespół Szkół Artystycznych w Garwolinie czy Studio Ruchu Kordaszewscy.

Szpital bez odwiedzin

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego i niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się zakażeń dróg oddechowych,  w trosce o bezpieczeństwo pacjentów oddziałów szpitalnych oraz mając na względzie rekomendację Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Szpital Powiatowy w Garwolinie wprowadził od dzisiaj do odwołania bezwzględny zakaz odwiedzin na oddziałach szpitalnych. W oddziale dziecięcym z dzieckiem może przebywać tylko jeden stały opiekun

Urzędy proszą o kontakt telefoniczny

Instytucje publiczne działają normalnie, ale patenci są proszeni o załatwianie spraw przez telefon lub mailowo i nieodwiedzanie urzędów, o ile nie jest to konieczne. Z takim apelem wystąpiło między innymi Starostwo Powiatowe w Garwolinie i Urząd Gminy Garwolin. Gmina Garwolin odwołuje także zebrania wiejskie zaplanowane na najbliższy czas.

INFORMACJA POWATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W GARWOLINIE:


 

 

Komentarze  

+9 #17 pasaż TargowaRysiek 2020-03-23 07:23
taka ciekawostka.... jak wiemy na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13.03.2020.dzia łalność wszystkich galerii i centr handlowych uległa ograniczeniu. Sklep PEPCO i MEDIA EXPERT działają,powodu jąc zagrożenie możliwością zarażenia wirusem. Czyżby pasaż nie miał 2 tys. m2?wg danych w necie ma 3500m2.....o co tu chodzi?
Cytować
+9 #16 Raport sanepidu niepełnypytanko jedno, tylko 2020-03-22 17:03
Proszę władze sanepidu o podanie ludowi pracującemu miast i wsi powiatu garwolińskiego, ile testów wykonano u mieszkańców powiatu (powiat liczy 108 981 (2017). Proszę o konkretne liczby!
Cytować
+22 #15 Śmietanka garwolińska na imieninach. Nieodpowiedzial ni dorośli faceci gorsi od dzieci, "ZOSTAŃ W DOMU".Strach się bać! 2020-03-17 09:58
Pan poseł Grzegorz Woźniak na kilka dni wcześniej przed zakrapianą imprezą imieninową wrócił z Włoch skąd odbierał syna – piłkarza Genoa FC (północna Italia). Czy obaj poddali się badaniom na koronawirusa, czy społeczeństwo dowie się prawdy, czy obywatele Polacy powinni być informowani przez media społecznościowe o niegodnym zachowaniu najwyższych władz samorządowych jaki na szczeblu parlamentarnym?

https://kuriergarwolinski.pl/garwolin-17423-prezydent-andrzej-duda-w-garwolinskim-szpitalu,2.html

Szpital garwoliński odwiedził kilka dni temu prezydent Andrzej Duda i za taki nieodpowiedzial ny krok gdzie uczestniczył na libacji imieninowej dyrektor miejscowego szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski obaj powinni odpowiadać karnie za narażenie zdrowia 250 obywateli Polaków na imprezie imieninowej jak i za możliwość zakażenia i narażenia zdrowia, a nawet i życia PAD!:-(
Cytować
+17 #14 wirusMieszkanka 2020-03-17 09:15
[quote name="czytelnik portalu"]https://dorzeczy.pl/kraj/132818/nieodpowiedzialne-zachowanie-posla-pis-se-zorganizowal-impreze-na-250-osob.html

`` Z ustaleń tabloidu wynika, że w jednej z podwarszawskich miejscowości poseł zorganizował imieniny, na które zaprosił całą miejscową śmietankę. – Przyszło jakieś 200-250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski ``[/qu]

Jak jego syn jest zarażony to za tydzień największa liczbę narażonych będziemy mieć w powiecie !!!! niech służby coś z tym zrobią jak tak można !!!mam nadzieje ze nie będzie już nigdy osoba publiczna za to!!!!!
Cytować
+23 #13 Testu na zdrowy rozsądek nie zdał poseł PiS Grzegorz Woźniak. Urządził wielką imprezę i naraził na niebezpieczeńst wo kilkaset osób!czytelnik portalu 2020-03-16 11:53
https://dorzeczy.pl/kraj/132818/nieodpowiedzialne-zachowanie-posla-pis-se-zorganizowal-impreze-na-250-osob.html

`` Z ustaleń tabloidu wynika, że w jednej z podwarszawskich miejscowości poseł zorganizował imieniny, na które zaprosił całą miejscową śmietankę. – Przyszło jakieś 200-250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski ``
Cytować
-9 #12 gramatykaJurek 2020-03-16 11:05
Cytuję Marek:
Cytuję Sukces:
Nie muszę oglądać...

Nie chcesz więc nie musisz.
Ja, odwrotnie, chcę, bo czuję że muszę. Z powodu zawistnych, Pań de'min. I chcę odwrotnie. Asz się ckni. Na chwałę miasta oraz wsi.
Znamy te memy o koronaw. Tjagnoza i derapia zawsze nie wzruszona. Siała baba mak nie wiedziała jak...... . Troszeczkę więcej prawidłowej Polszczyzny. Bo w takim stylu przeraża mnie strach, że musisz poddać się kwarantannie.
"-Panie doktorze czy ta injekcja to aby na pewno przeciw wirusowi?"

Piękna, dojrzała, uwierzcie mi. Siostry, lekarki, turystki, ciocie. Dla zdrowotności, we w tym namiocie. Decameronu, chuć z 10 dni. Najlepiej w stroju pielęgniarki. Nie splamić sukni- kędy SARS"smarki" . Cyfra hamuje, usztywnia kark. Zaraz "60" wielu z nas stuknie. Dolegliwości tama pęknie. Usnąć, w tym raju, zmrużyć oczy. Było by pięknie. Gdyby podskoczyć? Nie panikować, gdy niespodzianie w błogosławionym zostanie stanie. Kostucha z kosą przerzedza starsze. Demograficznym wyprzedź ją marszem. Jeśli w temacie sprawnyś jak młodszy, nadrabiaj tempo. Nawet 3po3. Lecz nie na ślepo. Nie każdą klępą. Musi mieć w oczach takie coś, by zagiąć nazad czasu oś. Odrzucaj na bok skrzywione osie. Z ikrą łos8, bądź. Nie, ł8.
Stres upośledza układ immunologiczny.
Rozluźnij się memami o koronawirusie.Nie naprawi to twojej "logiki" ale będziesz zdrowiej wyglądał jako prawiczek.
Ciągle to polityczne dokuczanie kontra Piękne Panie.
Cytować
+15 #11 Leki wykup z aptekiBlondi 2020-03-16 00:02
Cytuję boli blondynki:
jaki sposób...

Był puchatku, kiedy na targu? Aa.!.? Niektórzy handlarze z meblami itp.z połowy Polski, codziennie na innym targowisku powiatu garwolińskiego. A w soboty i niedziele na "giełdzie". Nie widziałem aby tym spirytusem co handlują ręce dezynfekowali. Jedyny kontakt przez szkło.Kropli nie zmarnują. Ręce sapera. Ani drgną. Gdzie oni się myją? Przecież to bomba B.
Cytować
-2 #10 I po co te polityczenieMarek 2020-03-15 17:22
Cytuję Sukces:
Nie muszę oglądać...

Nie chcesz więc nie musisz.
Ja, odwrotnie, chcę, bo czuję że muszę. Z powodu zawistnych, Pań de'min. I chcę odwrotnie. Asz się ckni. Na chwałę miasta oraz wsi.
Znamy te memy o koronaw. Tjagnoza i derapia zawsze nie wzruszona.
"-Panie doktorze czy ta injekcja to aby na pewno przeciw wirusowi?"

Piękna, dojrzała, uwierzcie mi. Siostry, lekarki, turystki, ciocie. Dla zdrowotności, we w tym namiocie. Decameronu, chuć z 10 dni. Najlepiej w stroju pielęgniarki. Nie splamić sukni- kędy SARS"smarki" . Cyfra hamuje, usztywnia kark. Zaraz "60" wielu z nas stuknie. Dolegliwości tama pęknie. Usnąć, w tym raju, zmrużyć oczy. Było by pięknie. Gdyby podskoczyć? Nie panikować, gdy niespodzianie w błogosławionym zostanie stanie. Kostucha z kosą przerzedza starsze. Demograficznym wyprzedź ją marszem. Jeśli w temacie sprawnyś jak młodszy, nadrabiaj tempo. Nawet 3po3. Lecz nie na ślepo. Nie każdą klępą. Musi mieć w oczach takie coś, by zagiąć nazad czasu oś. Odrzucaj na bok skrzywione osie. Z ikrą łos8, bądź. Nie, ł8.
Stres upośledza układ immunologiczny.
Rozluźnij się memami o koronawirusie.N ie naprawi to twojej "logiki" ale będziesz zdrowiej wyglądał jako prawiczek.
Ciągle to polityczne dokuczanie kontra Piękne Panie.
Cytować
-4 #9 Zakościelny 2020-03-15 12:24
jaki będzie klucz wpuszczania ludzi do kościołów (max 50 osób)? Kościelny w drzwiach będzie sprawdzał nominał biletu NBP czy jak?
Cytować
-1 #8 myślenieboli blondynki 2020-03-15 12:19
Zakaz handlu na targu w Garwolinie. W jaki sposób argumentuje tę decyzję blond geniusz z ratusza? Skoro markety pootwierane i bez problemu mogą przyjmować po kilkaset klientów jednocześnie. Jakimże natenczas zagrożeniem jest zatem targowisko? Handel pod gołym niebem, na dużej przestrzeni, brak tłoku przy kasach. Nawet sklepy ,,tradycyjne,, mniejsze i większe pootwierane, ale targowisko zamknęła. Polotu w tym tyle, że brakuje słów.
Cytować
+9 #7 WielkiSukces 2020-03-14 17:28
Nie muszę oglądać Kurowskiej. Schowala się jak Kaczyński. Brawo Panie Starosto że w końcu Pan coś z tym zrobił. Wielki szacun. Nareszcie.
Cytować
+15 #6 Komu mchy, komu jagody?Marek 2020-03-14 12:55
https://trybuna.info/polska/rzad-na-wczoraj/
Cytat: ... rząd PiS zabronił wszelkich spotkań i imprez masowych. Zakazał seansów kinowych, teatralnych, koncertów, konferencji, wieców i zgromadzeń.
Zgromadzeń kościelnych rząd nie zakazał, bo jest niewolnikiem prezydenckiej kampanii wyborczej i katolickich biskupów.
Elity PiS nie przyjmują do wiadomości, że w czasie pandemii można uczestniczyć w mszach świętych transmitowanych przez telewizję i radio. Choć wielu ludzi chorych, także w Polsce, od lat taką formę uczestnictwa stosuje.
Elity PiS nie chcą upowszechniania telewizyjnych i radiowych mszy, bo taka monitorowana msza nie może mieć charakteru wiecu wyborczego. Bo to zostanie zauważone i udokumentowane...
Dlatego apeluję do wszystkich rozsądnych i wolnych ludzi w naszym kraju. Apeluję o stosowania kościelnej kwarantanny.
Ludzie kochani, katolicy prawi. Bądźcie mądrzejsi niż PiS. Omijajcie te miejsca potencjalnej zarazy."
Autor, Piotr Gadzinowski, syn Częstochowskieg o piekarza. Sam Prymas Wyszyński wziął go na ręce i ucałował, jako kilkuletnie dziecko, podczas uroczystości religijnych na Jasnej Górze. Wierny antywojennemu hasłu:"Nigdy więcej wojny.. i forsowania Odry, głębiej niż po kolana" został redaktorem naczelnym w Tygodniku satyryczno-poli tycznym NIE, Jerzego Urbana.
Cytować
+17 #5 Decameron 2020Cotam 2020-03-13 15:19
Cytuję Jurek:
Najbardziej jednak ucierpią... .


https://pl.sputniknews.com/lifestyle/2020031312076244-sputnik-polska-erotyka-koronawirus-pornhub-pomoze-wlochom-przeczekac-w-domu-okres-kwarantanny-porno/
Cytować
+28 #4 Zalecenia EpiskopatuJan 2020-03-12 22:07
https://drive.google.com/file/d/1gXVsPkFwl3TsLEsvZ6fclRKQaw4M0Rht/view
Pdf. z zaleceniami:
Dyspensa Episkopatu na absencję mszalną w niedzielę i święta dla starszych i młodzieży
Prośba o wspólne modlitwy w domu zamiast w kościołach.
Okresowy zakaz wody w chrzcielnica.
Nie całować i nie dotykać krzyży i relikwii poza domem.
Komunia do ręki.
Księża mają myć przed sakramentem ręce dokładnie.
Szczegóły w linku na początku tekstu.
2 strony maszynopisu.
Cytować
+8 #3 EbedocjaRuciarz 2020-03-12 18:58
Cytuję Wacek:
Dobrze, że chociaż nie siejecie paniki jak to robi plotkarski egarwolin.

Tam nigdy nic sensownego nie pisała, wali tytuły aby tylko ludzie stronę otworzyli. Połowa wiadomości wymyślona - tylko znajomości w policji i straży ją ratują
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież