Złoci jubilaci z miasta i gminy Garwolin

Opublikowano: 26 luty 2020, 14:02 Kategoria Aktualności
Garwolingmina Garwolinzłote gody

50-lecie pożycia małżeńskiego to wyjątkowy jubileusz. Małżeństwa z Garwolina i gminy Garwolin, które złote gody celebrowały w 2019 r. spotkały się wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Garwolinie, by z rąk władz samorządowych odebrać prezydenckie medale.

Z uwagi na dużą liczbę par, w tym roku uroczystość odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Zebranych powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Kołodziej. - 1969 rok obfitował w ważne dla świata wydarzenia: transatlantyk „Stefan Batory” popłynął po raz pierwszy do Kanady, w Łodzi lekarze dokonali pierwszej w Polsce transplantacji serca, pierwszy człowiek wylądował na Księżycu, a w Urzędzie Stanu Cywilnego w Garwolinie, obejmującego okręgiem rejestracyjnym Gminę i Miasto Garwolin zarejestrowano 136 ślubów cywilnych - mówiła.

- Jest mi niezmiernie miło, że tak dużo par, które w 1969 roku złożyły oświadczenia woli o wstąpieniu w związek małżeński odpowiedziało na nasze zaproszenie, by wspólnie świętować jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Złote gody to w naszej tradycji jubileusz obchodzony szczególnie uroczyście. Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na państwa z podziwem i chylimy przed wami głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, a nie braniem, budowaniem – nie niszczeniem, zaufaniem nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku - podkreślała Agnieszka Kołodziej.

Dekoracji medalami dokonali Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Jaskuła i Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały odznaczone pary:

Krystyna i Zbigniew Afrykańscy, Maria i Stanisław Balas, Danuta i Czesław Bogusz, Janina i Jan Borkowscy, Teresa i Marian Cybulscy, Halina i Aleksander Dobrzyccy, Janina i Tadeusz Drabik, Irena i Henryk Duchna, Krystyna i Zdzisław Dudkowscy, Zofia i Andrzej Dzwonkowscy, Danuta i Jan Ekiert, Barbara i Bogdan Hachaj, Barbara i Zdzisław Jankowscy, Jadwiga i Adolf Jarzyna, Ewa i Józef Jędrzejczak, Stanisława i Wincenty Kałaska, Krystyna i Józef Kęder, Halina i Zdzisław Kęsik, Romualda i Zygmunt Kierzkowscy, Maria i Krzysztof Kopik, Janina i Józef Królikowscy, Maria i Tadeusz Kulpa, Wiesława i Jan Leszek, Wiesława i Adam Leśniewscy, Danuta i Ryszard Luśnia, Jadwiga i Józef Łączyńscy, Teresa i Roman Łubian, Maria i Sławomir Machnio, Jadwiga i Mieczysław Makulec, Janina i Zygmunt Ochniewicz, Irena i Marian Ochnik, Ewa i Jan Ostolscy, Elżbieta i Romuald Paziewscy, Krystyna i Karol Piotrkowscy, Gabriela i Eugeniusz Rękawek, Krystyna i Janusz Rękawek, Barbara i Szczepan Rękawek, Halina i Tadeusz Romanek, Elżbieta i Tadeusz Szczypek, Zofia i Józef Tobiasz, Marianna i Jerzy Wargoccy, Władysława i Jacenty Winek, Elżbieta i Kazimierz Zagrodzcy, Teresa i Ryszard Zielińscy, Danuta i Henryk Zowczak.

- Małżeństwo jest wiedzą, jest wiedzą o tym jak rozmawiać, jest doskonałą wiedzą o sztuce kompromisu, tolerancji, zrozumieniu drugiego człowieka. W tym dniu, możemy śmiało powiedzieć, jesteście profesorami na uniwersytecie wspólnego życia. Z całego serca Państwu gratuluję i życzę kolejnych lat spędzonych w zdrowiu i pomyślności. – życzyła jubilatom burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć lampki szampana, tortu i tradycyjnego "Sto lat".

garwolin.pl/oprac. red.

fot. garwolin.pl

Komentarze  

+3 #1 Kiedy on pracuje? jak tylko się lansujePerła w Koronie 2020-02-28 10:41
Mam pytanie, co robił na uroczystości miejskiej ta gminna perełka z pis-u, wręcz brylant z Mazowieckiej? Może zająłby się jakąś robotą, a nie tylko lans! lans i lans!
Kiedy on pracuje, tak się zastanawiamy wszyscy wokół. Dzień wcześniej cały dzień witał prezydenta, a kolejny cały dzień na imprezie. Kadencja pięknie mu upływa za 12 patoli miesięcznie, a w urzędzie to maksymalnie urzędnik zarobi 3000 pln.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także