Nie tylko Złote Gody w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 26 luty 2020, 10:04 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyzłote gody

23 pary z gminy Miastków Kościelnym świętowały okrągłą rocznicę ślubu. W tym gronie są małżeństwa, które razem przez życie idą od 50, 55, 60, a nawet 79 lat.

Uroczystość jubileuszu pożycia małżeńskiego odbyła się wczoraj w Miastkowie Kościelnym. - Pokazujecie wspólną obecnością, że można przezwyciężyć wszelkie przeciwności. Pokazujecie, nam młodszym, że małżeństwo to nie zwykła rzecz, która po kilku latach przestaje być ważne, a że małżeństwo to przysięga na całe życie – zaznaczał wójt gminy Jerzy Jaroń.

- Dajecie przykład, że miłość nigdy nie ustaje. To ona zawiodła was przed ołtarz i pomogła przetrwać przez tyle lat – mówił z kolei ks. ks. Adam Turemka, proboszcz parafii w Miastkowie Kościelnym. Życzenia złożyli także poseł Grzegorz Woźniak i wicestarosta powiatu Iwona Kurowska.

11 par otrzymało wczoraj prezydenckie Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W tym gronie byli: Bogumiła i Józef Kajakowie, Halina i Feliks Domańscy, Zofia i Tadeusz Salamończykowie, Bogumiła i Antoni Mikowie, Bogumiła i Marian Borkowscy, Zofia i Tadeusz Rogalscy, Barbara i Stanisław Domaszczyńscy, Krystyna i Edward Siwkowie, Henryka i Jan Rogalowie, Jadwiga i Tadeusz Sitkowie, Zofia i Adam Parolowie. 

Szmaragdowe Gody (55 lat) obchodzili: Genowefa i Henryk Babiejowie, Irena i Lucjan Krupniewscy, Janina i Ryszard Bytniewscy, Jadwiga i Adam Domańscy, Krystyna i Jan Baranowie.

Diamentowe Gody (60 lat) świętowali: Teresa i Feliks Ocepowie, Emilia i Jan Zielińscy, Kazimiera i Jan Jaronowie, Janina i Konrad Bytniewscy, Marianna i Franciszek Ślińscy, Bogusława i Edward Mikowie.

Wyjątkowymi goścmi uroczystości byli państwo Władysława i Jan Dadasowie, którzy w tym roku obchodzą 79. rocznicą ślubu!

W trakcie uroczystości nie zabrakło tortu, lampki szampana i okazji do wspomnień.

łk

fot. KSO

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także