Burmistrz podzieliła kasę na sport i ochronę zdrowia

Opublikowano: 11 luty 2020, 09:22 Kategoria Aktualności
garwolinburmistrz

646 tys. zł trafi w tym roku do organizacji i stowarzyszeń działających na terenie miasta. Burmistrz Marzena Świeczak ogłosiła wyniki konkursów na realizację zadań publicznych z kultury fizycznej oraz ochrony zdrowia w 2020 roku.

Konkursy zostały ogłoszone na początku roku, a oceną wniosków zajęła się komisja powołana przez burmistrza. Pod uwagę były brane m.in. zakres rzeczy oraz termin realizacji zadania, jego zasięg i osiągnięcie zamierzonych efektów.

W tym roku najwięcej pieniędzy będzie przeznaczone na działania z zakresu kultury fizycznej. Z puli 408 tys. zł 251 tys. zł otrzyma sekcja piłki nożnej Wilgi Garwolin. Lekkoatletom GKS przyznano 34 tys. zł. 5 tys. zł otrzyma Stowarzyszenie Miłośników Piłki Nożnej „Progres Garwolin”.

50 tys. zł trafi do MG-TUKS No Name, a 30 tys. zł do badmintonowego MKS Garwolin. W dziale siatkówki 10 tys. zł otrzyma UKS Dwójka. Pozostałe kwoty UKS Delfin (pływanie) – 23 tys. zł, Stowarzyszenie Truchtacz.pl (bieganie) – 5 tys. zł.

Ze względów formalnych odrzucono oferty Legii Warszawa S.A. i LZS Conectum Garwolin. Kwestie merytoryczne zaważyły o nierozpatrzeniu wniosku KS Zdrowie Garwolin.

238 tys. zł trafi do organizacji zajmujących się szeroko pojętą ochroną zdrowia. 180 tys. zł na prowadzenie świetlic opiekuńczo-wychowawczych otrzyma Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom. 50 tys. zł otrzyma Stowarzyszenie Pomocna Dłoń (pomoc rodzinom w trudnej sytuacji oraz prowadzenie punktu konsultacyjnego dla osób uzależnionych).

Na organizację i promocję lokalnego wolontariatu Stowarzyszenie Św. Franciszka otrzyma 4 tys. zł. 14 tys. zł przyznano Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na popularyzację krwiodawstwa.

Ze względów formalnych odrzucono wniosek Stowarzyszenia Proobronnego „Garda”, a ze względów merytorycznych wniosek Stowarzyszenia „Trzeźwymi Bądźcie”.

łk

Komentarze  

-3 #13 OklulistySzukam 2020-02-14 21:18
Jak widzę ludzi z PIS to
Cytować
+3 #12 Seniorzy dadzą sobie radę sami.Senior Plus 2020-02-14 16:02
Cytuję ona:
to tylko mafia urzednicza, dajcie wiecej na III wiek by mogli bawic sie i pic w...e za społeczne pieniazki niech sie burmistrz cieszy ze ma zaplecze za swoja nieudolnosc

Klub Seniora Miejskiej Rady Seniorów (przewodniczący Jan Sprzęczka) nie składał żadnej oferty i nie otrzymał żadnej dotacji. Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.
Cytować
+17 #11 NoFameNoName 2020-02-14 15:57
ten cały klub, to tak naprawdę towarzystwo wzajemnej adoracji przeważnie niespełnionych mamusiek i to w większości z bogatych mężów. Taka kasa z UM powędrowała, w domach przeważnie też nie brakuje, a potem i tak po szkołach i po radach rodziców żebrają o dofinansowanie corocznego wyjazdu do Disneylandu w USA na rzekomo prestiżowe mistrzostwa, o których mało kto słyszał i w których wystartować może niemal każdy za specjalną opłatą...
Cytować
+12 #10 rodzicRADOSLAW 2020-02-14 14:30
Na wstepnie chcialbym podziekowac trenerom siatkowki Soszka Kopysc Sokolowski za trud wypracowany w swiat garwolinskiej siatkowki.Od lat mamy z tych chlopcow pocieche i medale na szczeblu wojewodzkim.Jan ek Kopysc juz jest reprezentantem Verwa moze przyszlym reprezantem Polski przynajmniej 3 chlopakow z naszych mlodzikow jest w klebku zainterosowania Metro Warszawa zaplecza ligi polskiej i reprezentacij.W idze ze dalej kopiemy pilke nie wiadomo gdzie i po co widocznie Garwolinowi wystarczy niszowa druzyna pilki noznej na poziomie gminnym niz druzyna siatkowki na poziomie przynajmniej zaplecza Plus Ligi.DZIEKUJE
Cytować
-4 #9 Jeden ruch i uóżone..Społecznik 2020-02-14 13:21
Wszystkie stowarzyszenia sportowo działające na terenie miasta Garwolin aby uzyskać wsparcie finansowe ze środków publicznych obowiązkowo zrzeszone w jednym klubie, który opracowuje i rozlicza się z otrzymanej dotacji.Porząde k jeden odpowiedzialny, mniej papierów, więcej czasu na merytoryczną profesjonalną działalność i zobaczymy ile tych biednych działaczy pracujących społecznie pozostanie.
I to jest na tyle.Pozdrawiam
Cytować
+25 #8 RozrywkaMichał 2020-02-14 12:30
Taniec, a w szczególności taki który reprezentuje ‘’No Name’’ powinien być klasyfikowany jako rozrywka a nie sport. Nie mam nic przeciwko grupom tanecznym, tym bardziej że skończyłem szkołę choreograficzną . Oczywistą rzeczą jest stwierdzenie absurdalności przekazania niższej kwoty dla ‘’Królowej Sportu’’ a wyższej dla tańca. Lekkoatleci często nie mają pieniędzy nawet na buty, czy wyjazdy na zawody poza województwo. Święto biegów w Garwolinie jakim jest coroczny popularny ‘’Avon Kontra Przemoc’’ w ostatnim roku również było zdominowane przez tancerki. Biegacze musieli czekać mnóstwo czasu na wręczenie nagród, ponieważ znacznie przedłużony został ich występ przed sceną. A przecież to nie było święto tańca, tylko BIEGANIA. Mam nadzieję, że w tym roku to się nie powtórzy, o ile Avon w ogóle zdecyduje się na sponsorowanie tego biegu. Bo w końcu nie wiadomo, czy to bieganie, czy tańczenie dzieci i ich mamuś.
Cytować
+27 #7 WstydMichał 2020-02-14 09:50
Cytuję Tru:
Cytuję słaby:
50k PLN dla No name to jednak przesada

Niszowy sport bez większego znaczenia dla zdrowia i życia mieszkańców miasta

To wręcz wstyd, żeby Królowa Sportu dostała mniej pieniędzy niż przykładowy No Name. Rzeczywiście, chyba ludzie którzy o tym decydują ze sportem niewiele do czynienia mają.
Cytować
+16 #6 mafia urzedniczaona 2020-02-13 18:59
to tylko mafia urzednicza, dajcie wiecej na III wiek by mogli bawic sie i pic w...e za społeczne pieniazki niech sie burmistrz cieszy ze ma zaplecze za swoja nieudolnosc
Cytować
+20 #5 sportLukasz 2020-02-12 21:21
Miasto powinno wspierać dwie, trzy popularne dyscypliny a nie rozmieniać się na drobne. Napewno musi być lekkoatletyka królowa sportu, piłka nożna królowa gier zespołowych, a koszykówka czy siatkówka ? Są to popularne dyscypliny, gdzie jest prawdziwa rywalizacja i duża oglądalność. Pamiętam czasy kiedy w siatkówce mieliśmy II ligę to była promocja Garwolina
Cytować
+41 #4 PrawdaTru 2020-02-11 17:29
Cytuję słaby:
50k PLN dla No name to jednak przesada

Niszowy sport bez większego znaczenia dla zdrowia i życia mieszkańców miasta
Cytować
+31 #3 szkoda gadać, kończ waśćmix max 2020-02-11 15:57
Cytuję słaby:
50k PLN dla No name to jednak przesada

Na temat podziału środków z budżetu miasta Garwolina, to można powiedzieć, ale tylko źle. Nic się nie zmieni, dopóki co niektórych decydentów nie wymienią. Takie jest moje zdanie. Co do gimnastyczek, to szkoda, że nie dali im całej kasy przeznaczonej na sport, i też było by mało, podobnie jak na świetlicę, a przecież już nie ma biedy i patologii bo jest 500 plus.
Cytować
+45 #2 żartsłaby 2020-02-11 10:39
50k PLN dla No name to jednak przesada
Cytować
+27 #1 Nieład w konkursach ofertGarwolanka jedna 2020-02-11 10:36
i znów kasa znaczona! Kiedy wydział pod kierownictwem p. Mańkowskiej opracuje regulaminy bez ustalenia wcześniejszego, dla kogo i ile? Chyba zgłoszę tą sprawę do RIO. Ogłoszenia są tak doprecyzowane, że inne podmioty odpadają w przedbiegach!
Jest to po prostu żenujące. Co ta rada od pożytku publicznego robi w tej sprawie, żeby ukrócić ten nierząd w urzędzie?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież