reklama

Gmina Garwolin: inwestycyjny plan 2020

Opublikowano: 03 luty 2020, 12:48 Kategoria Aktualności
gmina GarwolinKołodziejczyk
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W gminie Garwolin to będzie rok ważnych inwestycji. Do użytku oddane zostanie przedszkole w Woli Rębkowskiej. Rusza budowa dwóch świetlic wiejskich, a wkrótce także dwie kluczowe inwestycje drogowe. Ważne dla przyszłości gminy mają być też zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Jeszcze w tym roku z nowych świetlic wiejskich będą się cieszyć mieszkańcy Nowego Puznowa i Górek. Realizację obu inwestycji właśnie się rozpoczęły. Obiekty będą kosztowały w sumie ponad 2 mln zł, z czego 1 mln zł to dotacja zewnętrzna pozyskana przez gminę. - W Nowym Puznowie powstanie świetlica w miejscu starej. Drewniany budynek został uprzątnięty i zostanie rozebrany. W Górkach świetlica powstanie na placu, na którym kiedyś znajdował się taki obiekt, obok placu zabaw ? tłumaczy wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Inwestycje w drogi

reklama


W najbliższym czasie rozpocznie się także realizacja dwóch ważnych inwestycji drogowych. Istotną, choć trudną inwestycją, będzie modernizacja ulicy Górnej w Sulbinach wraz z przebudową skrzyżowania przy szpitalu. Odbyły się już pierwsze spotkania z wykonawcą i projektantem. Jeśli pogoda pozwoli, prace ruszą wkrótce. - To jest bardzo duża inwestycja, która mam nadzieję poprawi kwestie bezpieczeństwa. Całe skrzyżowanie jest ujęte w tej inwestycji, łącznie z budową chodnika od ulicy Lelewela ? podkreśla wójt. Koszt inwestycji to ponad 4 mln zł.

Drugą inwestycją będzie modernizacja drogi w Lucinie łączącej ulicę Polną z ulicą Narutowicza. Przetarg na realizację tej inwestycji zostanie rozstrzygnięty w lutym. Będzie to kompleksowa modernizacja z odwodnieniem, wybudowaniem chodnika i oświetlenia. Gmina złożyła także wnioski do ministerstwa o dofinansowanie modernizacji dróg w Rębkowie. Czekają na rozstrzygnięcie.

Kanalizacja, przedszkole i zmiany w MPZP

Na koniec roku kalendarzowego zostaną ogłoszone przetargi na kolejny etap budowy kanalizacji w Górkach, Rudzie Talubskiej i Sulbinach. To zadanie będzie realizowane w 2021 roku, ale już teraz gmina pozyskała 2 mln zł dofinansowania zewnętrznego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na jego wykonanie. W planie są także zakupy dla strażaków ochotników. Samorząd stara się między innymi o zakup nowego średniego samochodu dla OSP w Woli Władysławowskiej.
W tym roku zostanie zakończona adaptacja poddasza budynku szkolno-przedszkolnego w Woli Rębkowskiej. Od września w gminie Garwolin przybędzie dodatkowych 50 miejsc dla przedszkolaków.

Jak podkreśla wójt, priorytetem w pierwszych miesiącach 2020 roku będzie podjęcie uchwały w sprawie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu będzie możliwe rozpoczęcie inwestycji, na którą młodzi mieszkańcy gminy czekają od dawna.
- Zmiany nie będą dotyczyły całej gminy. Zależy nam bardzo na pozyskaniu gruntów od nadleśnictwa w Miętnem, które pozwolą na pobudowanie hali sportowej przy szkole w Michałówce. Żeby pozyskać ten grunt, musimy zmienić plan ? wyjaśnia Marcin Kołodziejczyk.

jd

fot arch.


Komentarze  

+4 #11 Hipokryta - CelebrytaOwca + Baran 2020-03-01 20:11
Jak patrzę na te wpisy, na te byle jakie działania gminnej władzy i byle jakość inwestycji gminnych i skłócanie mieszkańców poszczególnych wiosek, to śmiem twierdzić panie władza, że to pana ostatnia kadencja. Już tzw. barany gminne nie dadzą się tak łatwo oszukać i zrobią ci kuku przy urnie. Już się pakuj.
Cytować
+2 #10 zbędne inwestycjeDiki 2020-03-01 09:12
Tak, Miętne całkowicie pominięte. Budowa kilku świetlic w gminie, ale czy to naprawdę potrzebne?
Cytować
+3 #9 Zosiuprzeczytaj to! 2020-02-05 09:53
Cytuję Zosia:
A może by się tak zajął Pan ul. Ogrodową w Woli Rębkowskiej. Dzieci do szkoły i ludzie pracujący w mleczarni chodza po rowach bo nie raczy Pan tam wybudować chodnika chociaż do stacji PKP. To Pańska droga wstydu Panie Wójcie. Ale co tam, grunt że przy swoim domu chodnik Pan sobie wybudował.

Zosiu nie jesteś dobrze doinformowana. Nie powinnaś się wypowiadać tak negatywnie, nie mając podstawowej wiedzy o samorządach terytorialnych, podziale dróg publicznych oraz o tym, kto jest ich zarządcą. Ulica Ogrodowa w Woli Rębkowskiej jest drogą powiatową i wójt w tym przypadku nie jest jej zarządcą. Zarządza nią Powiatowy Zarząd Dróg i tu bardziej Pan starosta może coś pomóc. Wydaje mi się też, że nie do końca wiesz gdzie mieszka Pan wójt. Chodnik przy jego posesji był wybudowany długo przed tym kiedy został on wójtem. Podejrzewam, że nawet nie pracował jeszcze wtedy w urzędzie gminy. Natomiast chodnik przy ulicy Długiej (podejrzewam, że o tym piszesz) też jest w drodze powiatowej i budował to Powiatowy Zarząd Dróg. W tym wypadku wójt jedynie dofinansował tą inwestycję, chodź nie musiał. Bez tego dofinansowania, być może chodnik by nie powstał. Jak widzisz, wójt stara się pomagać, a nie szkodzić. Jest po stronie mieszkańców, a nie przeciw nim. Myślę, że jeśli powiat będzie planował przebudowę ulicy Ogrodowej, to wójt się do tego dołoży. Twoje słowa krytyki są niesprawiedliwe wobec wójta. Powinnaś się najpierw lepiej zorientować w temacie zamiast obrażać, a wręcz nawet oskarżać ludzi. Zastanów się na przyszłość nad swoimi anonimowymi, negatywnymi wypowiedziami. Może trzeba udać się do urzędu i dowiedzieć jakie są plany na przyszłość, a nie krytykować przez Internet, nie znając prawdy i realiów? Wstyd Zosiu!
Cytować
+7 #8 Michałówka kontra RudaMichał 2020-02-05 09:46
Cytuję Anna:
Cytuję Michał:
A może tak by dokończyć boisko lekkoatletyczne w Rudzie Talubskiej zamiast zaczynać nowe inwestycje. Kilka milionów wydane a stoi i niszczeje.a moze teraz Ruda, Wola Rebkowska itp poczekaja i zaczna być realiwowane plany w innych miejscowosciach a nei tylko w Waszej? O boisku w Michałówce mowi sie juz 20 lat, szkola która kiedys miala swietne zaplecze sportowe jest zniszczona. Brak dobrych boisk, na boisku pilkarskim trawiastym to tylko krowy pasc, na boisku do kosza asfald podniesiony przez korzenie drzew co zagraża bezpieczeństwu , brak dobrej bieżni a przed budynkiem plyty na ziemi co zagrażają bezpieczeństwu. Bardzo dobrze że w końcu cos pójdzie na Michałówke. Tu dzieci nie maja dobrych warunkach wlacznie z tym ze brak klas i dzieci gnieżdżą sie w pomieszczeniach przekształconych z magazynów lub w piwnicach

W Rudzie nigdy nic nie było i nadal nie ma bo jest niedokończone, więc może jednak skończyć jedno i dopiero inwestować w drugie. Michałówka zawsze wszystko miała na poziomie, w Rudzie nic się nie zestarzało bo nie było co.
Cytować
+1 #7 WójtWoli Rude 2020-02-05 09:19
Tytuł to oczywiście żart wójciu ;) Wszyscy Twoi wyborcy z kwartetu Miętne-Michałów ka-Jagodne-Puzn ów liczą na to, że dasz teraz przez kilka lat odpocząć od uciążliwych inwestycji i hałasu mieszkańcom, uczniom i nauczycielom w Rudej i w Woli. Tymi dwiema wioskami kolejnych wyborów nie wygrasz i jeśli solidnie, bez mydlenia oczu, nie zajmiesz się teraz nami (porządna hala w Michałówce to musi być teraz twoje oczko w głowie), to tak jak już wcześniej Ci ,,obiecywaliśmy ,, wystawimy swojego kandydata, który nie będzie nas zlewał i robił w ciula. A głosy, to już sobie sam policz i się zastanów czy warto :P
Cytować
+1 #6 Plan zagospodarowani aAnonim 2020-02-04 21:33
Boisko w Michałowce? I po to zmienić plan?
Ja czekam 2lata na zmianę planu bo nie
mogę się pobudowac w miejscu ZAZNACZE,
że obok normalnie mieszkają ludzie, a moja działka
na której nie ma ani jednego drzewa jest z
przeznaczeniem pod zalesienie. To zmienić, a nie jakieś
tam grunty po boisko. Ja nie mogę postawić
domu a Pan mówi o boisku. To jest śmieszne.
A wnioski z prośbą o zmianę planu
złożyłam już 2 RAZY!!!!!!!! I NIC, CISZA.
Najlepiej zmienić tylko troszkę by móc
postawić boisko a inni ludzie niech kupią kolejna
działkę.
Kupią, ale już nie w tej gminie!!!!!
Cytować
-9 #5 Ul. OgrodowaZosia 2020-02-04 14:38
A może by się tak zajął Pan ul. Ogrodową w Woli Rębkowskiej. Dzieci do szkoły i ludzie pracujący w mleczarni chodza po rowach bo nie raczy Pan tam wybudować chodnika chociaż do stacji PKP. To Pańska droga wstydu Panie Wójcie. Ale co tam, grunt że przy swoim domu chodnik Pan sobie wybudował.
Cytować
-2 #4 nononoMarcin 2020-02-04 12:00
W końcu Michałówka po około 20 latach zobaczy zaplecze sportowe? Jeszcze jakbyście dobudowali w strone lasu skrzydło jak było w planach to byłoby idealnie
Cytować
-3 #3 do michalAnna 2020-02-04 11:58
Cytuję Michał:
A może tak by dokończyć boisko lekkoatletyczne w Rudzie Talubskiej zamiast zaczynać nowe inwestycje. Kilka milionów wydane a stoi i niszczeje.a moze teraz Ruda, Wola Rebkowska itp poczekaja i zaczna być realiwowane plany w innych miejscowosciach a nei tylko w Waszej? O boisku w Michałówce mowi sie juz 20 lat, szkola która kiedys miala swietne zaplecze sportowe jest zniszczona. Brak dobrych boisk, na boisku pilkarskim trawiastym to tylko krowy pasc, na boisku do kosza asfald podniesiony przez korzenie drzew co zagraża bezpieczeństwu , brak dobrej bieżni a przed budynkiem plyty na ziemi co zagrażają bezpieczeństwu. Bardzo dobrze że w końcu cos pójdzie na Michałówke. Tu dzieci nie maja dobrych warunkach wlacznie z tym ze brak klas i dzieci gnieżdżą sie w pomieszczeniach przekształconyc h z magazynów lub w piwnicach
Cytować
+11 #2 BoiskoMichał 2020-02-04 08:55
A może tak by dokończyć boisko lekkoatletyczne w Rudzie Talubskiej zamiast zaczynać nowe inwestycje. Kilka milionów wydane a stoi i niszczeje.
Cytować
+2 #1 z rodzinąGrażyna 2020-02-03 15:04
Brawo panie Marcinie życzymy samych sukcesów.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama