Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 27 styczeń 2020, 09:48 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 20 do 26 stycznia.

 

Rozszczelnienie instalacji gazowej w Garwolinie

20 stycznia. Po godz. 6 w Garwolinie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej przy skrzynce gazomierza, która znajdowała się na ścianie budynku mieszkalnego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zakręceniu zaworu odcinającego dopływ gazu do budynku. Po przyjeździe Pogotowia Gazowego miejsce zdarzenia zostało przekazane. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP.

Krzywda - pożar sadzy w kominie

21 stycznia. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Krzywdzie. Działania straży polegały na usunięciu opału z pieca węglowego i strąceniu sadzy z przewodu kominowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Celinów - pożar pustostanu

21 stycznia. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze opuszczonego budynku mieszkalnego w Celinowie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad godzinę udział brały dwa zastępy PSP i cztery zastępy OSP.

Sobolew - pożar sadzy w kominie

23 stycznia. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na usunięciu opału z pieca węglowego, podaniu jednego prądu proszku do wnętrza komina i strąceniu sadzy z przewodu kominowego. W akcji trwającej ponad godzinę udział brały dwa zastępy OSP.

Wola Rębkowska - zdarzenie drogowe

23 stycznia. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji plamy oleju. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Wilga - zdarzenie drogowe

24 stycznia. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze 801 z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

Brzegi zdarzenie drogowe

26 stycznia - Przed godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Brzegach, gdzie samochód osobowy zjechał do rowu. Samochodem podróżowały cztery osoby, dwie z nich zostały ranne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu gazu w pojeździe i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W akcji trwającej ponad cztery godziny udział brał jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Wilga - pożar sadzy w kominie

26 stycznia. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na usunięciu opału z pieca węglowego, podaniu proszku gaśniczego do wnętrza komina i strąceniu sadzy z przewodu kominowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież