Tradycja kolędowania podtrzymana w Górznie

Opublikowano: 14 styczeń 2020, 07:35 Kategoria Aktualności
górznokolędy

Najpiękniejsze polskie kolędy wybrzmiały podczas Gminnego Koncertu Kolęd i Pastorałek w Górznie.

Spotkania w klimacie Bożego Narodzenia to tradycja w gminie Górzno. - Chcę wyrazić ogromną radość, że możemy się po raz kolejny spotkać. Dziękuję za tak dobrą frekwencję. To świadczy o tym, że jako mieszkańcy gminy Górzno, przywiązujemy dużą rolę do kolęd, które są naszą tradycją i dowodem przywiązania nas do wiary chrześcijańskiej – mówił przed rozpoczęciem niedzielnego koncertu wójt gminy Garwolin Waldemar Sabak. – Życzę, w imieniu władz gminy, dużo zdrowia, szczęścia w wymiarze osobistym i zawodowym. Nam jako samorządowi życzymy realizacji zadań, które ułatwiają życie w naszej gminie – dodał.

W zapowiedzi występów młodzież przypomniała, że kolędy nie są zwykłymi piosenkami, a utworami z przekazem. Przed licznie zgromadzoną publicznością w hali sportowej zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Ryszarda Szewczyka, soliści, chóry. Wszyscy zostali nagrodzeni na zakończenie dyplomami i upominkami.

Wśród gości koncertu byli m.in. senator Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu Iwona Kurowska, radna powiatowa Monika Ochnio, przewodniczący rady gminy Krzysztof Skwarek, skarbnik Grażyna Szewczyk.

łk

fot. KSO

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież