Ponad 95 tys. zł z Garwolina dla WOŚP!

Opublikowano: 13 styczeń 2020, 15:13 Kategoria Aktualności
CSiKWOŚPfinał

95 234 zł – dokładnie tyle zebrał podczas 28. Finału sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. To nowy rekord! Na ulicach kwestowało blisko 70 wolontariuszy. Najdroższy przedmiot sprzedany na licytacji kosztował 1800 zł.

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce zbierane były środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel tegorocznej zbiórki obejmował także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

 

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Garwolinie. I to jak! W niedzielę kwestowało blisko 70 wolontariuszy, który można było spotkać nie tylko w samym Garwolinie, ale także w okolicznych miejscowościach – w Wildze, Rudzie Talubskiej, Górkach czy Uninie. Wśród wolontariuszy będą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. To właśnie dzięki ich poświęceniu i ofiarności ludzi do puszek trafiło w sumie ponad 85 tys. zł. Wolontariusz rekordzista miał w puszcze prawie 6 tys. zł.

Od godziny 17:00 ruszyło wielkie granie w sali widowiskowej CSiK. Na scenie zagrał najpierw Damian, Kornel, Kuba, Krzysiek i Darek, czyli zespół Don’t look back. DLB dał się już poznać garwolińskiej publiczności jako kapela, która bawiąc się muzyką, tworzy własne, niebanalne kompozycje z mocnym rockowym uderzeniem. O 19:00 zagrali Łowcy snów, którzy swoją muzykę określają mianem melodyjnego rocka. To był ich udany debiut na garwolińskiej scenie. Zespół tworzą: Piotrek Rossi Rosłaniec, Tomasz Paziewski, Marcin Papiernik i
Mateusz Paziewski.

Pomiędzy koncertami odbyła się orkiestrowa licytacja, która zasiliła konto sztabu przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie kwotą 9 630 zł. Pod młotek poszło e wiele ciekawych przedmiotów. Wśród nich oczywiście gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przedmioty przekazane przez lokalnych darczyńców. Najdrożej sprzedanym przedmiotem była ręcznie malowana patera, pamiątka podarowana ambasadorowi RP w Iranie Jarosławowi Domańskiemu przez deputowanych Madżlisu (Parlamentu Iranu). Jarosław Domański jest absolwentem garwolińskiego liceum. W ubiegłym roku paterę wylicytowała burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. W tym roku niezwykły przedmiot wrócił do puli i zmienił właściciela – za kwotę 1800 zł. Za 710 zł poszedł voucher na kurację dietetyczną przekazany przez Food4Life, za 650 zł – złote serduszko ofiarowane przez jubilera Jacka Nowickiego, za 300 zł – pakiet startowy z numerem 1 na tegoroczny bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” oraz na voucher na przejazd w rajdzie motocyklowym przekazany przez Weteran Klub Tur Garwolin. Zacięta walka trwała o „Dzień ze Starostą Powiatu Garwolińskiego Mirosławem Walickim” oraz o „Dzień z Burmistrzem Miasta Garwolina Marzeną Świeczak”. Dzień z włodarz miasta został sprzedany za 400 zł. Dzień ze starostą za 320 zł kupiła… burmistrz Marzena Świeczak.

W sumie sztab WOŚP działający przy Centrum Sporu i Kultury w Garwolinie zebrał 95 234 zł.

Morsy dla WOŚP

W 28. Finał WOŚP włączyli się także wielbiciele zimnych kąpieli. Grupa "Morsiki i Foczki Garwolin" zorganizowała w niedzielny poranek tradycyjne morsowanie połączone ze zbiórką pieniędzy dla WOŚP i ogniskiem. Odbyła się także spontaniczna licytacja albumu fotograficznego Dariusza Szubińskiego "Bezsenna", który został sprzedany za 170 zł. W akcji wzięło udział około 50 osób.

mat.pras./jd

fot. CSiK, Przemek Syga, jd

Komentarze  

0 #8 .....Aaaa 2020-01-16 13:12
Gdyby nie Owsiak, ile ludzi by umarło?
Cytować
+1 #7 Gdyby nie Owsiak, Adamowicz nadal by żyłWiera 2020-01-15 22:04
Gdyby nie Owsiak, Adamowicz nadal by żył.
Cytować
-6 #6 WośpPaweł 2020-01-15 09:47
Cytuję Owsiak:
ale jurek zaciera ręce z samego grajdoła ma już 50 tys. w kieszeni


nie wiem co bierzesz ale bierz pól tabletki albo odstaw bo mocno ci wali na psychikę nie życzę ci ale jak by twoje dziecko zachorowało i potrzebowało by sprzętu na którym jest serduszko wośp to inaczej byś pisał wtedy oj inaczej . Zobacz co robi obecny rząd lewizna na lewo i prawo jeśli ktoś robi z Owsiaka złodzieja to naprawdę ma nieźle posrane ........
Cytować
+4 #5 Niestety, sprzeczność jestAntoni 2020-01-15 08:53
Owsiak, to lewak. Jest zwolennikiem aborcji, eutanazji, promocji homoseksualizmu , a tu pokazuje jaki dobry bo na dzieci zbiera. Czy to dobroć, czy biznes? Kto wie, nie po chrześciajńsku jest skreślać człowieka. Kolejna sprawa, że ludzie za imprezę płacą podwójnie. Zabezpieczenie, ochrona, nagłośnienie kosztują nie mniej w sumie niż sam zbiera. Jednak bez tej hucpy nikt by grosza nie dał. Do puszki mimo wszystko sypię mu co roku. Porównanie. Z budżetu państwa ba służbę zdrowia idzie co roku ok. 100 mld złotych. Te jego 100 mln to 0,1%.
Cytować
-4 #4 SzpitalMieszkaniec 2020-01-15 07:23
Cytuję Owsiak:
ale jurek zaciera ręce z samego grajdoła ma już 50 tys. w kieszeni

Cytuję BASIA:
TO OWSIAKOWI WSADZILI E D..E 50 TYS. ZŁ ,PEWNIE NA BASEN PRZYDOMOWY.W TYM GRAJDOLE POSTKOMUCHÓW JEST DUZO


Nasze Państwo powinno wprowadzić deklarację dla takich osób że ani one ani ich dzieci do ukończenia 18go roku życia nie mają zamiaru korzystać w ramach ratowania życia ze sprzętu zakupionego przez WOŚP!
Cytować
+2 #3 naiwnośćOwsiak 2020-01-14 18:00
ale jurek zaciera ręce z samego grajdoła ma już 50 tys. w kieszeni
Cytować
+4 #2 DLA OWSIAKABASIA 2020-01-14 17:46
TO OWSIAKOWI WSADZILI E D..E 50 TYS. ZŁ ,PEWNIE NA BASEN PRZYDOMOWY.W TYM GRAJDOLE POSTKOMUCHÓW JEST DUZO
Cytować
0 #1 Władze powiatu.Mieszkaniec 2020-01-14 07:23
Był ktoś?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież