Szampańskie nastroje w gminie

Opublikowano: 29 grudzień 2011, 19:13 Kategoria Aktualności
sesjarada gminyGarwolinbudżet

Na dwa dni przed końcem starego roku gmina Garwolin ma już budżet na nadchodzące 12 miesięcy. Podziękowaniami za współpracę, życzeniami na Nowy Rok i szampanem zakończyła się ostatnia w tym roku sesja rady gminy.

Jednogłośnie radni podjęli dzisiaj uchwałę budżetową na 2012 rok. Budżet został przygotowany w oparciu między innymi o stawki podatkowe, opłaty, przewidywane wpływy, inflację oraz uwzględniający wnioski złożone przez instytucje, stowarzyszenia i mieszkańców. Dochody gminy będą opiewały w przyszłym roku na 28,401 mln zł.

Będą to pieniądze z subwencji (11 mln zł, co stanowi 39 proc.), dotacji (4 mln zł, co stanowi 14 proc.) oraz z dochodów własnych gminy (13 mln zł, co stanowi 46 proc. wszystkich dochodów). Wydatki w gminie zaplanowano na 31,501 mln zł, w tym wydatki majątkowe będą stanowiły 8 mln zł. Ponad 3–milionowy deficyt zostanie pokryty pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę kanalizacji w Niecieplinie oraz planowaną budowę w miejscowościach Puznów Stary i Nowy oraz Jagodne. Projekt budżetu przygotowany przez wójta gminy Tomasza Łysiaka uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie.

Dziękuję za owocną współpracę i życzę wszystkiego dobrego w tym 2012 roku [Tomasz Łysiak]

Przy okazji uchwalenia nowego budżetu nie mogło zabraknąć słów podziękowań za to, co udało się zrobić w tym mijającym roku. - Kończąc ten rok chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że te wszystkie zadania w naszej gminie mogły być realizowane. Szczególnie moim najbliższym współpracownikom, państwu radnym na czele z przewodniczącym, sołtysom, dla większości z nich był to pierwszy rok kadencji. Dziękuję za owocną współpracę i życzę wszystkiego dobrego w tym 2012 roku – mówił wójt gminy Tomasz Łysiak. Z tej okazji na sali konferencyjnej urzędu gminy pojawił się nawet szampan.

Wójt zdradził także, że już niedługo gmina Garwolin będzie mogła pochwalić się własnym herbem. Wniosek, który przez prawie dwa lata leżał w ministerstwie wreszcie został rozpatrzony i zaakceptowany. – Gmina jest związana z rolnictwem, 30 proc. jej powierzchni to lasy, dlatego na pewno nie zabraknie w herbie koloru zielonego. Będzie też listek – uchylił rąbka tajemnicy wójt.

jd

Komentarze  

0 #1 Nieprawda, że jest rolnictwo.Żabol 2011-12-29 19:30
Np. w liczących ponad 2 tys. mieszkańców Sulbinach (w jednej z trzech największych wsi gminy) rolników można policzyć na palcach jednej ręki. Niewiele lepiej jest w innych mniejszych miejscowościach . Szkoda też że ostatnia miejscowością, w której powstanie kanalizacja będą właśnie duże Sulbiny, a najpierw jest budowana w Niecieplinie i w Puznowie.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież