reklama

Gmina Łaskarzew z budżetem na 2020 rok

Opublikowano: 09 styczeń 2020, 12:54 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

26,615 mln zł po stronie dochodów oraz 27,315 mln zł po stronie wydatków. Tak wygląda budżet gminy Łaskarzew na 2020 rok, który został przyjęty jednogłośnie.

Radni, pierwszy w nowej kadencji, budżet przyjęli podczas grudniowej sesji. Na tej samej sesji wprowadzono już pierwszą zmianę do uchwały. Obie strony bilansu zwiększono o 795 tys. zł na realizację projektu ?Uczniowie na start ? rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminie Łaskarzew?.

Na inwestycje zapisano 2,4 mln zł. 1,1 mln zł pochłonie przebudowa i modernizacja Stacja Uzdatniania Wody w Dąbrowie oraz zakup wyposażenia oczyszczalni ścieków w Nowym Pilczynie. 300 tys. zł gmina wyda na remonty swoich dróg. Tegoroczny fundusz sołecki wyniesie 454 tys. zł.

reklama


- Na kilka inwestycji mamy juz zagwarantowane dofinansowania z rządowych programów. Będziemy oczywiście składać kolejne wnioski, tak aby w budżecie pojawiły się nowe zadania. Dla nas niewątpliwie najważniejszym zadaniem jest remont stacji uzdatniania wody w Dąbrowie - komentuje wójt gminy Marian Janisiewicz.

łk

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama