Pięć wypadków – jeden śmiertelny. Zginął pijany pieszy

Opublikowano: 23 grudzień 2019, 09:58 Kategoria Aktualności

Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego odnotowano pięć wypadków, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym oraz 25 kolizji drogowych. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 16 grudnia przed miejscowością Gózdek. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 20-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierując samochodem marki Volvo, potrącił mężczyznę idącego z rowerem po właściwej stronie drogi. Pieszy poza terenem zabudowanym nie posiadał elementów odblaskowych oraz znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. 38-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, gdzie następnie zmarł. Kierowca pojazdu trzeźwy, pieszy w badaniu szpitalnym blisko cztery promile alkoholu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Dzień później do wypadku doszło w m. Grąd (gm. Trojanów). - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 57-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego, kierując samochodem marki Peugeot wpadła w poślizg i straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zatrzymał się w przydrożnym rowie uderzając w drzewo. 67-letnia pasażerka auta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Trojanowie – wyjaśnia rzecznik.

Policjanci ustalają także okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Puznówce – 17 grudnia ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierując samochodem marki Audi, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i na jechał na tył samochodu marki Mercedes. 17-letni pasażer Mercedesa z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że kierowca Audi poruszał się pojazdem w stanie nietrzeźwości – wynoszącym blisko 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Pilawie – informuje policjant.

18 grudnia w Starym Pilczynie (gm. Łaskarzew)  34-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej kierując samochodem marki Audi, potrącił rowerzystę. 54-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierowca pojazdu trzeźwy, rowerzysta blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Łaskarzewie.

Wczoraj w Żelechowie doszło do potrącenia. Przy ul. Długiej 22-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, wykonujący manewr skrętu w drogę podporządkowaną, potrącił przechodzącego na oznaczonym przejściu dla pieszych 58-letniego mieszkańca Żelechowa. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierowca pojazdu trzeźwy, pieszy ponad 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie.

KPP Garwolin, opr. łk

fot. arch. - zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także1