Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 17 grudzień 2019, 10:48 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 9 do 15 grudnia.

 

Zdarzenie drogowe w Puznówce

9 grudnia. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Puznówka, w którym uczestniczył samochód osobowy oraz samochód ciężarowy. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe osobowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w Talubie

11 grudnia. O godz. 17.30 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Talubie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar jest w fazie rozwiniętej i obejmuje cały budynek. Z informacji uzyskanej od osób postronnych wynikało, że wewnątrz może znajdować się kobieta w podeszłym wieku, która tam zamieszkiwała. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody do wnętrza płonącego budynku, a po zmniejszeniu intensywności pożaru ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka i znaleźli zwłoki kobiety. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszania pogorzeliska. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych pod nadzorem prokuratora zakończono działania. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w miejscowości Łaskarzew

12 grudnia. Przed godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła prośba od Dyspozytora Medycznego o podjęcie działań w miejscowości Łaskarzew, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia u trzymiesięcznego dziecka. Działania straży pożarnej polegały na prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Sulbinach

14 grudnia. Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sulbiny, gdzie samochód osobowy, którym podróżowała jedna osoba wypadł z drogi i znalazł się w rowie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem w Żabieńcu, gm. Parysów

15 grudnia. O godz. 9 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Żabieńcu, gm. Parysów doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Citroen C4 z pociągiem towarowym. W wyniku tego zdarzenia auto zatrzymało się w pobliskim rowie. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującej pojazdem, ewakuowali ja i następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano kobietę do szpitala. W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP i trzy zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także