Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 10 grudzień 2019, 07:25 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 2 do 8 grudnia 2019 r.

 

Kot w studni

3 grudnia. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kocie znajdującym się w studni w miejscowości Stefanów. Przybyli na miejsce strażacy zeszli po drabinie na głębokości około sześciu metrów i wydostali zwierzę ze studni, w której nie było wody. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne

4 grudnia. Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, gdzie samochód osobowy marki Dacia którym podróżowała jedna osoba zjechał do rowu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał dwa zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Łaskarzew

5 grudnia. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łaskarzew, gdzie samochód osobowy marki Ford Focus wypadł z łuku drogi i znalazł się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły go o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W akcji trwającej ponad jedna godzinę udział brały dwa zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego i gospodarczego w Trojanowie

5 grudnia. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynków w Trojanowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem całkowicie objęty jest budynek gospodarczy oraz w znacznej części oddalony o kilka metrów od niego, opuszczony budynek mieszkalny. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na płonące budynki, a także w obronie na budynki gospodarcze znajdujące się na sąsiedniej działce. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych i przelewania pogorzeliska. W działaniach trwających pięć godzin udział brały dwa zastępy PSP i siedem zastępów OSP.

Pożar nieużytkowanego budynku mieszkalnego w Chrominie

8 grudnia. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Chrominie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęty jest opuszczony budynek mieszkalny, konstrukcji drewnianej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na płonący budynek, co w konsekwencji doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych i przelewania pogorzeliska. W działaniach trwających ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i cztery zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także