Na święta do Kołbieli S17, ale później tymczasowe rondo [wideo]

Opublikowano: 08 grudzień 2019, 13:22 Kategoria Aktualności
s17kołbielgarwolinzakręt

Do Świąt Bożego Narodzenia do użytku ma zostać oddany kolejny odcinek S17 – między Garwolinem a obwodnicą Kołbieli. Mimo, że ruch będzie omijał „stare rondo”, pojawi się nowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym w ciągu betonowego odcinka obwodnicy Kołbieli.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała garść informacji na temat postępów pracy przy budowie S17. - Jeszcze przed świętami pojedziemy dwoma jezdniami od końca budowanej obwodnicy Kołbieli do Garwolina. Powstaje przewiązka umożliwiająca wjazd od Warszawy na jezdnię w kierunku Lublina. Trwają odbiory WINB (Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego – przyp. red.) – informuje drogowa centrala.

Będzie kolejne rondo

Co to oznacza dla mieszkańców powiatu? Skróci się czas przejazdu 20 km dzielących stolicę powiatu od Kołbieli. Do pełni szczęścia trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Wykonawca obwodnicy Kołbieli robi wszystko, aby oddać do użytku jeden pas betonowej trasy. - Termin zależny jest od warunków pogodowych i chcemy by wykonawca wprowadził je jak najszybciej – zapewnia GDDKiA.

Najpierw oddany zostanie jeden pas obwodnicy Kołbieli. Jednak w miejscu krzyżowania się trasy z drogą krajową nr 50 powstanie tymczasowe rondo. Dopiero za cztery tygodnie (plus kolejne tygodnie na odbiór WINB), gotowy będzie wiadukt w ciągu „50”. Jak informuje lubelska Gazeta Wyborcza, konstrukcja będzie oddana kierowcom w marcu.  – Wtedy ok. 30 proc. pojazdów skorzysta z nowej drogi. Ci, którzy będą chcieli pojechać w kierunku Lublina czy Warszawy, będą musieli jednak nadal korzystać z ronda – mówi gazecie Kazimierz Wilk, dyrektor kontraktu z firmy Strabag. Wjazdy i zjazdy z wiaduktu mają być gotowe w maju. Dwa pasy obwodnicy Kołbieli mają być oddane do użytku we wrześniu 2020 roku.

Zmiany na odcinku Kołbiel-w. Lubelska

Za Kołbielą trwają prace na15-kilometrowym odcinku do węzła Lubelska. Tu już wkrótce kierowców czekają zmiany. - Na 18 grudnia planowane jest pierwsza z dwóch zmian organizacji ruchu na odcinku pomiędzy węzłem Lubelska i początkiem obwodnicy Kołbieli. Kierowcy skorzystają z fragmentu omijającego Wolę Ducką i Ostrowik. Druga zmiana pozwoli wjechać na nową trasę w Góraszce i dojechać do okolic skrzyżowania z ul. Narutowicza (skręt na Świerk). Przełożenie ruchu na tym odcinku ułatwi jazdę eliminując obecne kręte objazdy – wyjaśnia GDDKiA. Ten fragment trasy ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Do Zakrętu „eską” za dwa lata

Kolejny odcinek – węzeł Lubelska, gdzie S17 będzie łączyć się z S2, ma być gotowy jesienią 2020 roku. Prace na odcinku węzeł Lubelska – Zakręt powinny zakończyć się w połowie 2021 roku.

łk

fot. GDDKiA

Komentarze  

+5 #1 Pinokio morawi?Kuba 2019-12-10 09:58
https://trybuna.info/gospodarka/drogowa-klapa-obecnej-ekipy/

Cyt"Jeszcze w 2017 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad doprowadziła do zbudowania 356 km nowych dróg. W ubiegłym roku było to 321 km. W 2019 r. szykuje się zaś totalne załamanie. Według stanu na dzień 20 listopada br., GDDKiA oddała do użytku zaledwie 287 km nowych dróg...

... tegoroczne obietnice rządzących były imponujące – jak zwykle zresztą w wykonaniu tej ekipy.. oddanie do użytku aż 462 km nowych dróg w 2019 r.

Zadziwiająca jest indolencja, jaką rządy PiS wykazują przy rozwijaniu infrastruktury drogowej. Obecna ekipa przyszła przecież na gotowe, bo rząd Platformy Obywatelskiej przygotował i zapiął na ostatni guzik wieloletni program budowy dróg w Polsce – no i zaczął jego realizację. Rząd PiS miał to podane na tacy, wystarczyło tylko kontynuować. Jednak nawet i tego nie był w stanie zrobić..."

Czy suv umajony kwieciem kupią do maja dla najważniejsiej szych powiecie?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież