Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 03 grudzień 2019, 10:15 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 25 listopada do 1 grudnia.

Pożar stodoły w Łaskarzewie

25 listopada. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze stodoły w Łaskarzewie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych i przelewania pogorzeliska. W działaniach trwających jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Chęcinach

26 listopada. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Chęcinach, gdzie samochód osobowy zderzył się z dostawczym. Pojazdami podróżowały dwie osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu i ewakuacji kierowcy opla oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ponadto odłączono akumulator w pojeździe. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Puznówce

28 listopada. Po godz. 20 na drodze S17 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu ucierpiał jeden z kierowców. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym i odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Górznie

29 listopada. Około godz. 12 na ul. Wyszyńskiego w Górznie samochód osobowy wypadł z drogi. Na skutek tego zdarzenia poszkodowany został kierowca. Działania dwóch zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Akcja trwała niespełna godzinę.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież