Pół wieku garwolińskiej Dwójki

Opublikowano: 01 grudzień 2019, 10:05 Kategoria Aktualności
zespół szkół nr 2dwójkagarwolin50 lat

Były gratulacje, podniosłe momenty, słowa uznania i wzruszenia. Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie obchodził jubileusz 50-lecia istnienia.

Jubileusz rozpoczął się w sobotę od mszy świętej w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. W homilii ksiądz proboszcz Stanisław Małek podkreślał rolę nauczyciela w kształtowaniu młodego pokolenia. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli pod budynek szkoły. Tu odsłonięto tablicę upamiętniającą jubileusz. Poświęcenia tablicy dokonał absolwent szkoły ks. Andrzej Polak. Pamiątka, zainstalowana przy wejściu do szkoły, została ufundowana przez Zarząd i Radę Powiatu Garwolińskiego.

Mocni atrakcyjnością zawodu

- Przez 50 lat szkoła na trwale wpisała się w krajobraz miasta i powiatu. Jesteśmy mocni atrakcyjnością kształcenia naszych zawodów. Potwierdzeniem tej tezy są wykraczające poza krajowe i wojewódzkie średnie, wyniki egzaminów zawodowych, wzrastająca jakość nauczania oraz ilość uczniów, którzy otrzymują stypendia – podkreślała dyrektor Ewa Flaga.

Po odczytaniu historii szkoły w programie artystycznym zaprezentowała się miejscowa młodzież. Później dyrektor wręczyła blisko 30 statuetek Przyjaciela Szkoły. Pierwszą, dwa tygodnie temu otrzymał Karol Okrasa. W gronie uhonorowanych byli m.in. kucharz Marek Rybacki, ks. Stanisław Małek, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, długoletni przewodniczący rady rodziców.

Pro Masovia dla szkoły

Statuetkę Wybitnego Trenera odebrał Edmund Kopyść. Nagrodzono także absolwentów, o sukcesach sportowych których usłyszało nie tylko środowisko szkolne. W tym gronie byli Leszek Urawski, Arnold Kopyść, Andrzej Gudro, Jan Parol, Filip Gac. Joanna Ciszewska z firmy Schaeffler, która współpracuje ze szkołą, przywiozła niespodzianki dla uczniów z branży mechanicznej w postaci gadżetów i narzędzi.

Doniosłym momentem było wręczenie na ręce dyrektor medalu Pro Masovia. Dyplom oraz medal do Garwolina, w imieniu samorządu województwa mazowieckiego, przywiózł Dariusz Stopa. Z niespodzianką do Dwójki przyjechali przedstawiciele Stowarzyszenia Kucharzy EuroToques Polska, którzy wręczyli certyfikat potwierdzający nawiązanie współpracy ze szkołą.

Wzruszenie starosty

- To dla mnie szczególny dzień. Chodziłem do tej szkoły 27 lat temu. Wszystkie miejsca tutaj pamiętam – zaznaczał starosta powiatu Mirosław Walicki. - Ja byłem kiepskim uczniem, później się trochę podniosłem. Jestem przykładem, że każdy ma szansę – dodał, nie kryjąc w swoim przemówieniu wzruszenia.

Głos zabrali goście także poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta Iwona Kurowska, dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach Adam Skup, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, zastępca burmistrza Albert Baran, prezes garwolińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Halina Poszytek, przewodnicząca rady rodziców Małgorzata Zadróżna-Piłka.

Gromkimi brawami nagrodzono w sobotę byłych dyrektorów: Tomasza Puszkiela (na stanowisku w latach 1969-1991), Romana Łubiana (1991-1996), Edwarda Pikusa (1996-2012).

Po części oficjalnej, zakończonej jubileuszowym tortem, rozpoczęło sie spotkanie absolwentów (zwiedzanie szkoły, wystaw okolicznościowych, spotkania roczników w salach z wychowawcami i nauczycielami). Wieczór należał do absolwentów, którzy do północy bawili się podczas bankietu.

red.

Komentarze  

-6 #4 żadaniebedok 2019-12-02 13:27
Cytuję bedok anty ivone:
Komentarz nie został opublikowany. Treść niezgodna z regulaminem. Redakcja.

a na jakiej podstawie gdzie był ten komentarz niezgodny z regulaminem
podobno mamy demokrację i każdy z nas może wyrażać swoje zdanie na każdy temat prawda ???
ja wyrażam opinie swoja i kropka nie proszę ale żadam opublikowania mojego komentarza nikogo w nim nie obraziłem i nie uzywam w nim słó wulgarnych więc gdzie jest problem ,,szanowna redakcjo,,
co to ma być
Cytować
0 #3 pytaniebedok 2019-12-02 11:48
takie sobie pytanie w jakim charakterze jest tam pan Sergiusz Śwital , bo ani on absolwent tej szkoły ani nikt ważny
Dostaje jakąś statuetkę jako przyjaciel szkoły pytam jako kto ???????czymże zasłużył się tej szkole ten pan ??? bo z teg o co mio wiadomo jest absolwentem technikum rolniczego w Miętnym .
Cytować
-1 #2 iwonka ogarnij sie por favorbedok anty ivone 2019-12-02 11:43
Komentarz nie został opublikowany. Treść niezgodna z regulaminem. Redakcja.
Cytować
+21 #1 NogiWojtek63 2019-12-01 11:14
Zdjęcia nr 31 i 34.
Tu fotograf zapomniał o bożym świecie :-)
Nie dziwię się. Też bym zapomniał :-) widząc w obiektywie tak ciekawy obiekt w tym cholernie nudnym, pełnym polityczno- organizacyjnych rozgrywek świecie.

Kuszące te nogi !
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież