reklama

595 lat parafii w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 30 listopad 2019, 20:11 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyparafiakościół
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W kościele parafialnym w Miastkowie Kościelnym odbyły się uroczystości z okazji 595-lecia założenia parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym.

Mszę świętą celebrował biskup diecezji drohiczyńskiej Piotr Sawczuk w asyście księdza kanonika Adama Turemki, proboszcza tutejszej parafii. Podczas nabożeństwa do świątyni zostały wprowadzone relikwie świętego Jana Pawła II oraz błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Mszę świętą poprzedził program artystyczny przedstawiający wielopokoleniową rodzinę, która daje najmłodszemu pokoleniu przykład żywej wiary i zawierzenia świętemu Janowi Pawłowi II oraz Męczennikom z Pratulina. W inscenizacji nie zabrakło nawiązania do wydarzeń bezpośrednio związanych z losami tutejszej parafii. Do kilkusetletnich dziejów wspólnoty parafialnej w Miastkowie Kościelnym nawiązał w homilii ksiądz biskup Piotr Sawczuk, podkreślając bogatą historię miejscowego kościoła na tle wydarzeń w Polsce i w Europie.

reklama


W niedzielnej  uroczystości (17 listopada) uczestniczyli księża z sąsiednich parafii, przedstawiciele władz lokalnych, poczty sztandarowe, strażacy oraz licznie zgromadzeni parafianie. W oprawie eucharystii  wzięła udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym.

Po zakończonej mszy odbyła się adoracja relikwii Świętego Jana Pawła II oraz błogosławionych Męczenników Podlaskich. Pamiątką uroczystego wydarzenia przekazaną każdej rodzinie było albumowe wydanie historii parafii w Miastkowie Kościelnym oraz w Zwoli opublikowane dzięki staraniom ks. kan. Adama Turemki oraz wójta gminy Jerzego Jaronia.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama