Wyszli na ulice w trosce o naszą planetę [wideo]

Opublikowano: 29 listopad 2019, 15:45 Kategoria Aktualności
młodzieżowy strajk klimatycznygarwolinekologia

Zamiast jechać do Warszawy i produkować dwutlenek węgla, młodzi ludzie z Garwolina w naszym mieście włączyli się w Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W akcję włączyło się około 100 osób.

„Dosyć słów, teraz czyny!” – to główne hasło ogólnopolskiej akcji MSK. Po raz pierwszy publiczna akcja zwracająca uwagę na ochronę klimatu, odbyła się w Garwolinie. Grupa młodych osób wyruszyła ze Skweru Solidarności i przeszła ulicami miasta do Parku 550-lecia. Wszystkich łączyła wspólna idea i hasła niesione na transparentach, zwracające uwagę m.in. na ocieplenie klimatu, ochronę środowiska naturalnego czy za duże zużycie węgla.

- Z grupą przyjaciół uznaliśmy, że nie ma co jechać do Warszawy na tamten strajk, bo to będzie generowało dwutlenek węgla. Powinniśmy skupić się na lokalnej społeczności i tu uświadomić mieszkańców na tematy ważne dla nas wszystkich - mówi jeden z organizatorów Antoni Kobus. – Mamy nadzieję, że to ostatni taki strajk, choć przewidujemy, że za pewne jeszcze będzie konieczność jego ponawiania – dodaje.

Strajk zgromadził na ulicach miasta około 100 osób. – Celujemy wysoko. Dzisiejszą frekwencję traktujemy jako sukces, bo tak naprawdę z małej inicjatywy wyszła większa akcja – ocenia 16-letni Antoni.

Akcja przebiegała spokojnie. Strajk zabezpieczali policjanci.

łk

fot./wid. KSO

 

Komentarze  

+4 #12 Zanieczyszczają c nawołuj do sprzątania.?Magda 2019-12-22 13:10
Żądze, pieniądze,ekolo gizm materialistyczn y???

https://igimag.pl/2019/09/porno-dla-ziemi-czyli-oni-robia-wsrod-smieci-dla-dobra-planety/

Cytat:
... Po angielsku cała ta gałąź przedsiębiorczo ści nosi miano ESG od kluczowych wyzwań – Environmental, Social and corporate Governance, w wielkim uproszczeniu...
firmy, które dbają też o promowanie pozytywnych postaw społecznych, środowisko, odpowiedzialne zarządzanie, ekologię i tak dalej, obecnie zyskują na wartości rynkowej.

Problem polega na tym, że choć nawoływanie do postaw proekologicznyc h, a nawet działania wspierające organizacje pożytku publicznego sprzątające zasyfione miejsca jest potrzebne – bo ktoś te śmieci wyrzuca i ktoś je musi pozbierać, to odwraca uwagę od istoty sprawy. Ktoś te śmieci wytworzył. To nie my je wytwarzamy. Owszem. Ja, ty, oni – kupujemy produkty opakowane w plastik. Ale wmawianie nam wszystkim, że to my je wytwarzamy, to grube nadużycie. To firmy produkujące towary opakowane w plastik, sieci sprzedające nawet naturalne produkty (przyjmijmy, że jabłko, papryka, czy sałata, to jednak natura) ale szyczelnie owinięte w plastik – one dostarczają nam surowce do śmiecenia.

... Naszą winą jest to, że albo wywalamy te syfy gdzie popadnie... albo bierzemy ich za dużo, choć nie potrzebujemy tego... "
Cytować
+3 #11 Walczą o życieLeszyk 2019-12-03 13:35
Cytat:
"... Rządy Prawa i Sprawiedliwości doprowadziły do tego, że mieszkańcy Polski muszą oddychać najbardziej zanieczyszczony m powietrzem w Europie...

Skutki tego wszystkiego... w postaci zwiększonej umieralności... liczby, mówiące o skali zgonów z powodu smogu: w 2017 r... 30 – 35 tys, obecnie... prawie 70 tys. ofiar śmiertelnych rocznie.

NFZ: "skokowe pogorszenie jakości powietrza... może rodzić gwałtowne konsekwencje zdrowotne u osób szczególnie podatnych... to przede wszystkim dzieci i seniorzy, a także ludzie z dolegliwościami układu krążeniowo-odde chowego. To oni w pierwszej kolejności umierają z powodu zatrutego powietrza."

Więcej czytaj:

https://trybuna.info/gospodarka/niech-wreszcie-zaczna-mniej-truc/
Cytować
+17 #10 WandaLHollygun saint Peter 2019-12-02 18:04
Cytuję Wanda:
...napisz najpierw w Wordzie bo on podkreśl błędy. Twoja "GRÓBKA" to zwyczajna GRUPKA

Na dobre rady i W nie dał rady :)

Weszło nowe prawo kontroli, badań i karania za dym z komina.Teraz tylko wystarczyłby zakup drona pomiarowego ze szkoleniem i 100tys.Zł dofinansowania z FOŚ zwróci się w miesiąc.

Pech, że starostwo z PiS i raczej nie będzie chętne drażnić elektoratu 500plus aby przestrzegał prawa uchwalonego przez PiS
Cytować
-10 #9 pożyteczni idiocibedok 2019-12-02 16:22
Najsmutniejsze jest to że oni nawet nie są świadomi tego że taką rolę pełnią bo swoim działaniem wspierają zagraniczne koncerny chcące Polsce sprzedawać energię elektryczną i gaz a to doprowadzi do likwidacji tysięcy miejsc pracy w górnictwie i energetyce i w konsekwencji do biedy bardzo wielu rodzin. Kiedy chodziłem do szkoły a było to jeszcze za PRL uczono nas prawdziwej dbałości o klimat a mianowicie każdej wiosny jeździliśmy sadzić las który jest najlepszym pochłaniaczem co2. A ile drzew wy zasadziliście bo ja pewnie ponad tysiąc.
Cytować
+17 #8 Ciemnogród nie przyszedłCzerwona Alternatywa 2019-12-01 16:02
Kapitaliści zarabiając na gazie z Rosji,Ameryki,N iemiec,Norwegi, Bliskiego wschodu częściowo finansują protesty przeciw niskoemisyjnym technologiom węglowym.Jednoc ześnie,na przyszłość w biznesie,skupuj ą wynalazki w tym zakresie,bo gaz kiedyś się skończy.

PiS zamyka kopalnie by zmusić elektorat do ogrzewania o połowę droższym gazem kupowanym z wdzięczności od amerykańskich "sponsorów kampanii wyborczej".
Bo na 500+ braknie.
I jednocześnie sprowadza tańszy węgiel z Rosji i ze spornych terenów "ukraińsko/rosyjskich".
Czyś nie "nanabieżąco" rozeznany w pismatactwach?

Azaliż drobiowe uogólnienie("do kur...nędzy")to sugestia i skrót myślowy,jakoby od manifestacji ECCO,Kobiety świadczące odpłatnie usługi,zarobią mniej pieniędzy? Raczej tylko te z zatrutych miast gdzie dymiące kominy i wydechowe rury miast alternatywnych sióstr miłosierdzia z leśnych ostoi na łonie natury?

bedok@
Zwidy jak nigdy.Jakby Trolla?Bo chyba nie Gnidy?
Na zdjęciach widać młodych ludzi,którzy myślą o zdrowej przyszłości.
Ależ nikt tam nie twierdził,że wstydzi się ojczystego języka rodziców,którzy palą śmieci w nieekologicznyc h piecach.

Matka,jest tylko jedna!
Rzekł piwosz do żony,szperając w lodówce,po robocie spragniony.:)

GG@
Każdemu żal młodych,którzy muszą wdychać ciemnogrodzko palone śmieciowe smrody. A ci najbardziej(na sesjach)w żalu, sami po cichu plastiki palą.
Zady@
Opłacamy,więc "Kiedy wyrzucamy...To" segregujemy bo to się opłaca opłacać mniej.

Lecz nie rozumiemy co ci do głowy,(w czym rzecz)o tych "zasiłkach i talonach na prostytutki" dla dziewczynek od podłapywania "narracji ciemnogrodowych ".Jakby co,to chyba KLO?Ty się(skojarzenio m takim precz)-od białych myszek i zwidów lecz.
Cytować
+16 #7 wikiWanda 2019-12-01 12:00
Do Zadymiarz. Skąd w Tobie tyle nienawiści, kto Cię tak skrzywdził. Wypowiedź w duchu miłości bliźniego (chociaż uchowaj Boże od takich bliźnich). I jeszcze dobra rada. To co masz napisać, napisz najpierw w Wordzie bo on podkreśl błędy. Twoja "GRÓBKA" to zwyczajna GRUPKA
Cytować
0 #6 Pranie mózgu nieletnimWojtek63 2019-12-01 09:59
A kto do kur....y nędzy napędza takie debilne akcje ?
Lewaki z PO i SLD, ,katole z PiS-u , czy bezpłciowe PSL ?

Nieważne. Najważniejsze, że lekcji nie było.
Cytować
-8 #5 lokalny. 2019-12-01 05:29
Cytuję Vista:
"Chcemy oddychać czystym powietrzem"

A pewnie przynajmniej połowa w domu węglem pali :D

A czym mamy palić? Przecież to oczywiste.
Cytować
-3 #4 Młodzi, jak bardzo mi Was żalGG 2019-11-30 11:40
Młodzi, jak bardzo mi Was żal. Teraz trzeba być konsekwentnym. To kiedy wyrzucacie plastikowe telefony, komputery, słuchawki, sztuczne ciuchy, auta waszych rodziców, deski, narty, hulajnogi itp.? Wszystko to powstało dzięki ciężkiemu przemysłowi używającego wysoko energetycznych technologii.
Cytować
-2 #3 Jacy oni światowibedok 2019-11-29 20:27
Niektórzy to nawet ojczystego języka się wstydzą i po angielsku coś tam na kartonach nabazgrali. Jak wasi rodzice i dziadkowie mają to zrozumieć jeśli chcecie ich ekologicznie edukować. Oni się ruskiego uczyli a nie angielskiego.
Cytować
-4 #2 WęgielVista 2019-11-29 17:40
"Chcemy oddychać czystym powietrzem"

A pewnie przynajmniej połowa w domu węglem pali :D
Cytować
-10 #1 To niezły strajk xDZadymiarz 2019-11-29 16:04
I gdzie niby te czyny? Na obrazkach widać tylko gróbkę osób (w większości dziewczyn bo wiadomo, że one zawsze najchętniej podłapują ciemnogrodzkie narracje), które zerwały się z lekcji żeby przejść się po Garwolinie. Widać dziewczynki, które z wypranymi mózgami sprzeciwiają się spalaniu węgla nie wiedząc albo wypierając z umysłu to, że gdyby nie ten węgiel nie mieliby ani ciepłej wody, ani prądu do ładowania swoich ajfoników. Sprzeciwiają się wydobycia paliw kopalnych ale nie wiedzą, że bez ropy nie ma plastiku, a bez plastiku nie ma ani ładnych oprawek do okularków, ani modnych fatałaszków, ani drogich e-gadżetów (oczywiście wszystko kupione za pieniążki rodziców). Jedyną pozytywną stroną wydarzenia jest to, że wiemy już gdzie w naszym mieście tworzy się upośledzone dzieci, alternatywki i soyboyów, którzy w następnych wyborach zagłosują na komunistów i tęczowych dlatego, że oferują im zasiłki i talony na prostytutki, zamiast realnej poprawy.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież