PKS z zyskiem! Za kierownicą siądzie sam prezes

Opublikowano: 26 listopad 2019, 21:37 Kategoria Aktualności
pksgarwolin

Dwa ostatnie miesiące przyniosły PKS w Garwolinie zysk. To jednak wciąż za mało żeby zbilansować straty z ostatnich lat. Brakuje pieniędzy i kierowców. Za kółko autobusu ma usiąść prezes przewoźnika.

Jak informował, podczas dzisiejszej sesji rady powiatu, prezes PKS w Garwolinie Jacek Semczuk, wynik finansowy spółki za październik ubiegłego roku to strata 78 tys. zł. W tym roku dziesiąty miesiąc roku zamknął się zyskiem 102 tys. zł. - Zły trend w PKS został zatrzymany. Przedsiębiorstwo nie będzie musiało bankrutować – zaznaczał.

Gorzej wygląda bilans przewoźnika w ujęciu rocznym. Po 10 miesiącach 2018 roku PKS miał ponad 1 mln zł straty, wynik za analogiczny okres w tym roku to „tylko” 0,5 mln zł na minusie. - To, że obniżyliśmy straty o połowę to fajnie, ale nie fajne jest to, że strata wciąż jest. Mniej więcej na koniec roku będzie to ok. 400 tys. zł – wyjaśniał Jacek Semczuk.

Bodźcem napędowym dla spółki było rządowe wsparcie. Prezes podkreślał, że wprowadzenie ponad 40 nowych linii kosztowało wiele pracy zespołu pracowników. W zamian otrzymali oni premie, w łącznej kwocie 40 tys. zł. – Na początku dostawali wszyscy zaangażowani, później ci skuteczni – mówił szef lokalnego przewoźnika.

Głównym problem PKS jest wciąż brak pieniędzy. Sytuacji nie poprawi podwyższenie pensji minimalnej od 2020 roku. Brakuje także kierowców. Dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, udało się przyjąć dwóch kierowców. Dwóch kolejnych zostanie zatrudnionych w grudniu, ale także dwóch odejdzie na emeryturę. Na staż stawi się kobieta. Jednym z rozwiązań jest wysłanie diagnostów na kurs prawa jazdy kategorii D. Jak zakłada prezes, rano diagnosta będzie kierowcą, a od godz. 9 zajmie się obowiązkami na stacji diagnostycznej. Jacek Semczuk zadeklarował, że wkrótce sam siądzie za kółko autobusu, by obsłużyć poranne kursy.

Nowością, która została wprowadzona w poniedziałek, jest bilet elektroniczny. Wkrótce zostanie otwarta, całodobowa infolinia telefoniczna. W planach jest powstanie nowego budynku przy stacji paliw. – Będą np. hotdogi, tak jak w Żabce. Liczymy, że przyciągniemy klientów w niehandlowe niedziele – przewiduje prezes.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

0 #6 pecunia oletJerzy 2019-12-04 12:26
A kiedy zostaną rozliczone przyczyny strat i wydatki na fundusze szczególnie osobowe.
Cytować
-4 #5 smiszny prez....sbedok 2019-11-28 19:46
jakich diagnostow przeciesz jeden to kategorie d ma pewnie dłuzej nisz obecny prezesik.co ty czlowieku bajki opowiadasz,spak uj sie i zegnaj,!!!
Cytować
-2 #4 do dariuszapizeniądz 2019-11-27 18:05
to ile te długi wynoszą i od kiedy,jeśli nie podasz tzn, że nie masz pojęcia o czym napisałeś
Cytować
-3 #3 OśmiornicaWojtek63 2019-11-27 17:25
Cytuję Okropne logo:
Kto wymyślił to okropne logo PKS. Wstyd się przyznać że człowiek jest z Garwolina. Autobusy wyglądają okropnie. Najgorsze w mazowieckim województwie. BleeeNo właśnie. Kto wymyślił te nieczytelne, nic nikomu nie mówiące bazgroły ? Grafiti na starych garwolińskich Autosanach H-9 wyglądałoby lepiej i czytelniej.
Picasso by się w tym pogubił, a gdzie tu mowa o pani, która jedzie z Niecieplina na garwoliński targ..

Tyle kolorów, tyle różnych odnóg wychodzących z jednego punktu i że niby każda ma coś oznaczać.

Mnie osobiście kojarzy się to logo z ,,ośmiornicą'' (w slangowym określeniu tego słowa znaczeniu).

p.s.
Prezes za kierownicą 30 letniego Autosana H-9 ?
PR-owiec zasługuje na natychmiastowe wyrzucenie z pracy za ten absurdalny (śmierdzący głęboką komuną) pomysł.

Po za tym sam Prezes powinien się szanować. On jest od prezesowania (zarządzania), a nie od kierowania autobusem.

To wygląda jak najlepsza komunistyczna propaganda.
Cytować
+34 #2 że nikt nie siedzi jeszczedariusz 2019-11-27 00:51
tyle lat PKSy miały monopol na rynku, bardzo duże pieniądze z biletów szkolnych miesięcznych i aż dziwne że nikt nie poszedł siedzieć za długoletnią defraudację pieniędzy i doprowadzenie do takich długów,,,
Cytować
+2 #1 Logo pksOkropne logo 2019-11-26 22:47
Kto wymyślił to okropne logo PKS. Wstyd się przyznać że człowiek jest z Garwolina. Autobusy wyglądają okropnie. Najgorsze w mazowieckim województwie. Bleee
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież