Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 19 listopad 2019, 17:27 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

 Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 12 do 17 listopada.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Górzno

12 listopada. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Górzno, w którym uczestniczył samochód osobowy Nissan Micra. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży polegały na odłączeniu zasilania w pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin

13 listopada. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Garwolin, w którym uczestniczył samochód osobowy Renault Laguna. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe i zakręceniu zaworu gazu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Maciejowice

15 listopada. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Maciejowice, w którym uczestniczył samochód osobowy Audi A4. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie na akwenie wodnym w Gończycach.

17 listopada. Przed godz. 10 jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP zostały zadysponowane do miejscowości Gończyce, gdzie wcześniej w akwenie wodnym, znaleziono martwe ryby. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy wykorzystaniu łodzi wiosłowej zebraniu śniętych ryb do worków, a następnie do szczelnego pojemnika. Akcja trwała ponad cztery godziny.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne

17 listopada. Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Mazda 6. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także