Patriotyczny piątek w Górznie

Opublikowano: 09 listopad 2019, 11:08 Kategoria Aktualności
górzno11 listopada

„Nasza niepodległa” – to tytuł programu artystycznego, który wczoraj przedstawili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie.

Uroczystość była kolejną, ale nie ostatnią w gminie, upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pełny program pod tym linkiem.

Wczoraj uczniowie szkoły z Górzna przedstawili montaż słowno-muzyczny, który opowiadał o trudnej drodze do wolności polskiego narodu. – W ten sposób tworzymy sztafetę pokoleń. Bez pamięci nie będziemy narodem – zaznaczał dyrektor szkoły Robert Kuźbida.

Pod wrażeniem występów byli goście. - Dziękuję za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu. Dzisiaj młodzież przypomniała nam trudne lata dochodzenia do niepodległości - mówił Waldemar Sabak, wójt gminy Górzno.

- Wszystkie daty z dziejów Polski wskazują, że musieliśmy niemal zawsze walczyć o niepodległość. Nie mieliśmy dłuższego okresu, kiedy mogliśmy rozwijać się - zaznaczał z kolei starosta powiatu Mirosław Walicki.

Punktualnie o godz. 11:11 odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, w ramach akcji „Szkoła do hymnu!”. Na zakończenie uczniowie szkoły ustawili się, z biało-czerwonymi kartonikami, na boisku tworząc napis Polska. Całość została sfilmowana z drona.

łk

fot. KSO

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież