Uszkodził szlaban przy basenie i dwie witryny

Opublikowano: 08 listopad 2019, 21:48 Kategoria Aktualności
wandalizmgarwolankabasenpolicja

Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia szlabanu przy „Garwolance” oraz usiłowanie włamania do dwóch lokali usługowych. 27-latek usłyszał już zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia.

W nocy 26 października w Garwolinie na ul. Olimpijskiej przy pływalni Garwolanka doszło do uszkodzenia szlabanu. Sprawca wyłamał ramię z mechanizmu podnoszącego. Zarządca terenu wycenił straty na kwotę blisko siedem tysięcy złotych. W nocy z 31 października/1 listopada nieznana osoba dokonała wybicia witryn w dwóch lokalach usługowych na terenie Garwolina.

Pracujący nad sprawą policjanci przyjęli zawiadomienia, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Zabezpieczone zostały również nagrania z monitoringu. - Sprawą zajęli się policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego. W trakcie wykonywanych czynności przesłuchiwali świadków, analizowali zabezpieczone nagrania z monitoringów, krok po kroku sprawdzali każdą uzyskaną informację. Następnie zebrany materiał szczegółowo przeanalizowali. Wszystko wskazywało, że sprawcą uszkodzenia szlabanu i usiłowaniem włamania do placówek jest 27-letni mieszkaniec Garwolina. Mężczyzna został zatrzymany. W konsekwencji mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i usiłowania włamania. 27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia – wyjaśnia asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Za swoje zachowanie mieszkaniec Garwolina odpowie przed sądem. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież