Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 05 listopad 2019, 13:31 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 28 października do 3 listopada.

 

Zdarzenie drogowe w Lipówkach

28 października. Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Lipówki na trasie nr 17, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Opel Vectra i Opel Vivaro. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów i oleju silnikowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne

28 października. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Citroen Jumper i autobus. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Lipówki

29 października. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie nr 17 w miejscowości Lipówki, w którym uczestniczyły dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie w Woli Władysławowskiej

30 października. Przed godziną 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Wola Władysławowska. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej i strąceniu sadzy wyciorem kominowym. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Korycka Dolna

31 października. Przed godziną 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Koryckiej Dolnej, w którym uczestniczył samochód osobowy Volkswagen Golf. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Mierżączka

31 października. Przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie nr 17 w Mierżączce, w którym uczestniczył samochód osobowy Opel Astra. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach trwających ponad trzy godziny brały udział dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Starowola

2 listopada. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Starowola, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe i jeden ciężarowy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających ponad trzy godziny brały udział dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Godzisz

2 listopada. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Godzisz, w którym uczestniczył jeden samochód osobowy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz oświetleniu terenu akcji. W działaniach trwających ponad jedną godzinę brały udział dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne

3 listopada. Przed godziną 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie nr 17 w miejscowości Miętne, w którym uczestniczył jeden samochód osobowy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe, zakręceniu zaworu gazu i uprzątnięciu jezdni. W działaniach trwających ponad jedną godzinę brał udział jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież