reklama

Będą remonty 801

Opublikowano: 20 grudzień 2011, 08:51 Kategoria Aktualności
WilgaMaciejowicedrogi
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zarząd Województwa Mazowieckiego zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej rozpocząć prace zmierzające do poprawy stanu drogi nr 801. Tak czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego województwa Krzysztofa Żochowskiego. Niestety droga do nowej drogi bardzo daleka. Ale w naszym powiecie możemy liczyć na remonty.

- Z perspektywy powiatu garwolińskiego najważniejszą drogą, którą zarządza samorząd województwa mazowieckiego jest niewątpliwie droga nr 801. Ma ona kluczowe znaczenie dla dwóch naszych gmin ? dla Maciejowic i dla Wilgi, ale ma także duże znaczenie dla całego województwa, bo jest to droga tranzytowa łącząca nasz region z Lubelszczyzną.

Przez rok na tej drodze nie zadziało się nic, a w budżecie były zapisane 3 miliony, dlatego uznałem za zasadne poza rozmowami kuluarowymi, zwrócić się oficjalnie do zarządu województwa z pytaniem, jakie są perspektywy dokonania niezbędnych działań na tej drodze ? mówi Krzysztof Żochowski, rady województwa mazowieckiego.

reklama


W odpowiedzi marszałek województwa przedstawił syntezę informacji o tym ,jak przebiegają prace przygotowawcze do przeprowadzenia tej inwestycji prowadzone przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Jednostka ta przygotowuje obecnie dokumentacje projektowe dla trzech odcinków dróg na trasie pomiędzy Warszawą a Maciejowicami. Jeden z nich to prawie dwa kilometry drogi na terenie gminy Józefów w powiecie otwockim, ponad 25 kilometrów drogi na terenie gmin Józefów, Otwock, Karczew i Sobienie Jeziory oraz prawie 40 kilometrów drogi na terenie gmin Maciejowice i Wilga. Szacowny koszt tylko tego ostatniego odcinka na terenie naszego powiatu to ok. 160 mln złotych. Więc zanim pomkniemy ?nadwiślanką? upłynie jeszcze wiele wody w Wiśle.

- Musimy też pamiętać o tym, że jest to trakt zapasowy. Zbliżają się ważne zawody piłkarskie, dla których z perspektywy Mazowsza kluczową drogą jest ?17?, która miała być wyremontowana, ale tak się nie stało. A droga nr 801, która miała być drogą rezerwową jest w stanie katastrofalnym. To co jest dla nas najbardziej kluczowe to fakt, że te odcinki na terenie naszego powiatu w najgorszym stanie będą zrobione w trybie prac remontowych. To znaczy, że coś się na tej drodze zacznie dziać ? tłumaczy radny.

Remonty zostaną przeprowadzone na półtora kilometrowym odcinku pomiędzy miejscowościami Podłęż i Domaszew, dwukilometrowy pomiędzy Domaszewem a Podoblinem. Wyremontowany zostanie także prawie półtora kilometrowy odcinek od Podoblina przez Oblin do Maciejowic oraz ponad 3,5 kilometra ze Strychu do granicy województwa mazowieckiego.

jd

foto GoogleMaps


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama