Dzięki gminom podwyższają kompetencje cyfrowe

Opublikowano: 18 październik 2019, 10:37 Kategoria Aktualności
kompetencje cyfrowemiastków kościelnygmina garwolingmina łaskarzew

Większość gmin powiatu garwolińskiego sięgnęło po unijne środki na projektu podwyższenia kompetencji cyfrowych swoich mieszkańców.

Gmina Łaskarzew zakończyła realizację szkoleń w ramach projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych" ze środków Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych" w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Na początku bieżącego roku gmina złożyła wniosek o dofinansowanie do operatora programu - Fundacji „Legalna Kultura” i pozyskała na ten cel 100% wsparcia finansowego. Wymiernym efektem udziału w projekcie jest zakup aż 24 komputerów, które po zakończeniu projektu zostaną przekazane wszystkim szkołom z terenu gminy.

W Szkole Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, Zespole Szkół w Starym Pilczynie i Zespole Szkół w Izdebnie w okresie od 16 marca do 15 września trwał cykl bezpłatnych szkoleń w ramach realizowanego projektu. Licząca 268 osób grupa odbyła szkolenia komputerowe w następującej tematyce: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Rolnik w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Kultura w sieci”.

Realizacja projektu miała na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

15 września w Zespole Szkół w Starym Pilczynie, pamiątkowe certyfikaty odebrało 16 uczestników ostatnich dwóch grup szkoleniowych, realizujących sobotnio-niedzielne szkolenie z modułu „Rodzic w internecie”.

„Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”  - to z kolei nazwa projektu, którego realizację rozpoczyna gmina Miastków Kościelny. Internet i jego możliwości lepiej pozna 300 mieszkańców gminy. - Dzięki przystąpieniu do projektu mieszkańcy rozwiną kompetencje cyfrowe oraz poszerzą umiejętności korzystania z Internetu w tym z e-usług publicznych – mówi wójt gminy Jerzy Jaroń, dodając, że udział w kursach jest całkowicie bezpłatny, a gmina zapewnia materiały szkoleniowe oraz posiłek.

Kompetencje cyfrowe w tym roku podwyższyli już mieszkańcy Garwolina i Łaskarzewa, gmin Garwolin, Górzno, Sobolew, Żelechów, Maciejowice.

red.

fot. UG Łaskarzew

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież