Farma Iluzji: Niepełnosprawni spadli z tratwy

Opublikowano: 11 październik 2019, 15:04 Kategoria Aktualności
LPRFarma IluzjiTrojanówwypadekhelikopter

Pięć niepełnosprawnych osób trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło na Farmie Iluzji w Mościskach (gm. Trojanów). Odwiedzający park rozrywki spadli z tratwy do wody. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce LPR.

Do wypadku doszło ok. godz. 13.30. - Pięć niepełnosprawnych osób znalazło się w wodzie. Przed przybyciem straży, poszkodowane osoby zostały wydostane na brzeg. Wobec jednej z nich prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową, która była skuteczna. Przywrócono funkcje życiowe - informuje st. ktp. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie.

Na miejsce wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Helikopter zabrał jedną z poszkodowanych osób. Pozostałe cztery nie wymagały hospitalizacji.

Aktualizacja, godz. 20.25. Jak informuje garwolińska policja, w momencie wypadku, na tratwie przebywało pięć osób, w tym opiekun niepełnosprawnych. W pewnym momencie pasażerowie wstali i tratwa przewróciła się. Głębokość zbiornika z woda wynosi 120 cm. Po wpadnięciu do wody w najgorszym stanie była ok. 57-letnia opiekunka grupy, która trafiła do szpitala. Dzisiaj w Mościskach przebywała 34-osobowa wycieczka Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa lubelskiego.

Red. 

fot. ilu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież