Sołectwo Niecieplin z wyróżnieniem

Opublikowano: 11 październik 2019, 11:37 Kategoria Aktualności
Niecieplingmina Garwolin

Odnowione, bezpieczne i sprzyjające rekreacji takie są mazowieckie sołectwa realizujące inicjatywy w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw (MIAS). Sołectwo Niecieplin znalazło się w gronie 20 najlepszych. Nagrodę wręczał marszałek województwa Adam Struzik.

 – MIAS to nasza autorska inicjatywa, którą realizujemy od ubiegłego roku. Popularność, jaką się cieszy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. To dowód na to, że cała idea doskonale wpisuje się w aktywizację społeczności lokalnych. Mieszkańcy wiedzą, czego potrzebują i chcą mieć realny wpływ na realizację swoich pomysłów, a MIAS daje im właśnie możliwość współdecydowania o tym, co dzieje się w ich miejscowościach – mówi marszałek Adam Struzik.

 

Jednym z elementów tegorocznej edycji programu był konkurs na Najlepszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019. Łączna pula nagród wynosiła 55 tys. zł (I miejsce – 4,5 tys. zł, II miejsce – 3,5 tys. zł, III miejsce – 2 tys. zł oraz wyróżnienia – 1000 zł). Podczas oceniania projektów komisja konkursowa brała pod uwagę m.in.: tryb wyłonienia pomysłu na inwestycję, zaangażowanie mieszkańców w realizację projektu, jego oryginalność i innowacyjność oraz wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców sołectw i integrację społeczności lokalnej.

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: Bezpieczne i przyjazne sołectwo, MIAS rekreacyjnie, Odnowione Mazowsze, MIAS folklorystycznie oraz Doposażone Sołectwo. W pierwszej kategorii wyróżnienie otrzymało sołectwo Niecieplin (gm. Garwolin) za projekt: „Wykonanie oświetlenia i monitoringu terenów przyległych do świetlicy w miejscowości Niecieplin na potrzeby lokalnej społeczności ”.

Nagrodę na uroczystej gali w Otrębusach z rąk marszałka odebrali: zastępca wójta gminy Garwolin, sołtys Niecieplina Artur Ziomek oraz prezes OSP Niecieplin Marcin Zalech.

mat.pras./garwolin-gmina.pl/oprac. red.

fot. mazovia.pl/Grzegorz Żak

Komentarze  

+1 #1 Mistrzowie AgroAnia 2019-10-11 22:09
Gratulacje dla Niecieplina!
Słyszałam że Grabina zdobyła pierwsze miejsce w województwie w plebiscycie mistrzowie agro. Może warto się tym zainteresować bo jednak to również wielkie wyróżnienie :D Coraz więcej pięknych inicjatyw w naszym powiecie. Brawa
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież