Gm. Łaskarzew: Remont drogi tańszy niż zakładano

Opublikowano: 11 październik 2019, 10:34 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewdrogi

W najbliższych tygodniach nowa nawierzchnia pojawi się w trzech miejscowościach w gminie Łaskarzew – Zygmuntach, Ksawerynowie i Melanowie.

Do 25 listopada zakończy się przebudowa drogi w Zygmuntach. Prace będą prowadzone na dwóch odcinkach o łącznej długości 1220 metrów. – Jest duża szansa, że w ramach tzw. robót dodatkowych uda się wykonać nawierzchnię także na pozostałych fragmentach tej drogi, aby stanowiło to całość – wyjaśnia wójt gminy Marian Janisiewicz.

Dobra wiadomość dla samorządu jest taka, że koszt inwestycji będzie niższy o 200 tys. zł niż zakładano. Zwycięska firma z Lubartowa wykona zadanie za ok. 610 tys. zł. 75% tej kwoty gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Mazowieckiego.

W najbliższych tygodniach nawierzchnia bitumiczna pojawi się jeszcze w dwóch innych miejscowościach gminy. W Ksawerynowie i Melanowie zadania są wykonywane przy wsparciu środków z funduszu sołeckiego.

łk

fot. arch. 

Komentarze  

0 #1 KotarskiAndrzej 2019-11-06 22:34
Fajnie jakby administracja miasta rozważyła ułożenie kostki drugą stroną (tak jak na parkingu przy biedronce), bardzo to ułatwia życie nam, osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież