Cztery nowe pracownie informatyczne i językowe

Opublikowano: 09 październik 2019, 20:42 Kategoria Aktualności
gmina garwolinżelechówborowiełaskarzew

Prawie 180 tys. zł trafiło do powiatu garwolińskiego z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych. Odbiorcami funduszy są cztery samorządy.

Uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie odbyło się dzisiaj w garwolińskim starostwie. Z ponad 516 tys. zł, które samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na MPDPiJ, 177,5 tys. zł trafił do powiatu garwolińskiego.

Środki zostaną wydane na modernizacje pracowni informatycznych w ZSP w Żelechowie, ZS w Borowiu, SP w Rudzie Talubskiej (gm. Garwolin). Wymienione zadania zostały wsparte kwotą 48,5 tys. zł. 32 tys. zł otrzymało miasto Łaskarzew na utworzenie pracowni językowej w ZS nr 1 w Łaskarzewie.

Umowy z przedstawicielami samorządów podpisała Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego.

mat. pras./opr. łk

fot. Gmina Garwolin

Komentarze  

+8 #2 super, super, supernauczyciel 2019-10-10 08:49
I po co mieszasz? Chyba jasno z artykułu wynika, że to właśnie włodarz wraz z dyrektorami szkół dba właśnie o dobro uczniów, to oni właśnie czynili starania o pozyskanie środków. Gdzie tu widzisz politykę?
Cytować
-9 #1 super sprawanauczyciel 2019-10-09 21:41
W uroczystości jak widać brał udział Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskieg o kandydujący do Senatu z Listy Koalicji Obywatelskiej Jak widać w przydziale środków nie decydują barwy partyjne a liczy się dobro ucznia.Może warto aby również włodarze bardziej myśleli o rozwoju swoich społeczności a mniej o polityce
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież