Kobieta spełniona - konwent w Garwolinie

Opublikowano: 03 październik 2019, 07:07 Kategoria Aktualności
konwent kobietgarwolin

5 października od godziny 10.00 w Garwolinie odbędzie się pierwszy „Konwent Kobiet. Samorealizacja, zdrowie, profilaktyka uzależnień. Kobieta Spełniona”. Wydarzenie wyjątkowe, które zwraca uwagę na problemy współczesnych kobiet.

Życie w obecnych czasach jest rozpędzoną lokomotywą. Codzienna gonitwa, napięte plany, piętrzące się obowiązki to codzienność każdego z nas. Chcemy zadać pytanie jak sobie radzić nawarstwieniem tylu zadań? Jak znaleźć czas na realizowanie swoich pasji? Jak w natłoku obowiązków zadbać o siebie, o swoje zdrowie? Jak poradzić sobie z trudnościami, gdzie szukać pomocy? Na te i podobne pytania mamy nadzieję znaleźć odpowiedzi. Wskazać jakimi drogami iść aby być szczęśliwą. Konwent to także przestrzeń do wspólnych spotkań, wymiany poglądów czy po prostu zwykłego porozmawiania o „naszych” sprawach. Impreza jest typowo kobieca ale mogą na nią przyjść także mężczyźni i całe rodziny. W bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie.

Z wykładem inauguracyjnym wystąpią przedstawiciele firmy AVON i będzie on dotyczył: „Kampanii Avon Kontra Przemoc, Avon Kontra Rak Piersi, Kampanii Stand 4 Her oraz Programu Rozwojowego Empowering Course for Women in Avon jako przykłady projektów wspierających Kobiety”

W części panelowej rozważymy m.in. takie tematy jak: „Kobiety  są  z  Wenus  a  mężczyźni  z  Marsa, różnice  płci  w  aspekcie  emocjonalnym i społecznym, stereotypy” czy „Kobieta spełniona, Droga do samorealizacji, Prawidłowe zrozumienie samorealizacji: zalety, wady, pułapki”. Podczas Konwentu poruszone zostaną również trudne zagadnienia jak: „Działania w przypadkach przemocy w rodzinie, przemoc wobec kobiet i dzieci”, „Problemy samotnych matek, kobieta ofiarą i świadkiem przemocy”, „Przeszkody w samorealizacji. Wszelkiego rodzaju uzależnienia i ich profilaktyka. Nierówne szanse startu życiowego młodych kobiet, zdrowie, drogi pomocy kobietom.”

Równolegle podczas trwania dyskusji panelowych odbędą się: warsztaty prowadzone przez Centrum Praw Kobiet o tematyce: „Przemoc, czy mnie to dotyczy”, wykłady propagujące zdrowy styl życia prowadzone przez Centrum ATTIS, quiz wiedzy "zachowania prozdrowotne" z nagrodami. Uczestnicy będą mogli skorzystać z nieodpłatnych badań:

  • pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • oznaczanie poziomu cukru
  • pomiar masy i składników ciała w tym wyliczenie indeksu BMI
  • badanie na obecność wirusa WZW C
  • porady i konsultacje diabetyka

W części kulturalnej zobaczymy recital gościa specjalnego- Katrzyny Żak, znanej z serialu „Ranczo” i  spektakl Teatru O’Mamy „Pozytywka”. Podczas trwania Konwentu dla uczestników będzie przygotowany bar kawowy i kanapkowy a także ciepły posiłek w porze lunchu. Dzięki wsparciu sponsorów po każdym panelu dyskusyjnym odbędzie się loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Wstęp na Konwent jest bezpłatny z zaproszeniami, które można odebrać w Wydziale Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych siedziba Urzędu Miasta, ul. Staszica 15, pokój numer 23.

Organizatorem wydarzenia jest: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Miasto Garwolin. Wspierają nas: AVON, Ochnik, Talaria Resort & Spa, Nessi, Arbonne, Vital Med, Faberlik, Salon Atelier, Mary Key, Centrum Attis, Policja, Mops Garwolin, Fundacja Tętniące Życiem.

mat. pras.

konwentplakat

Komentarze  

+4 #16 OlgiaTokarczuk 2019Krzysztof 2019-10-12 12:06
https://trybuna.info/swiat/laur-dla-ksiag-olgowych/

Cyt:
"...Tokarczuk stworzyła w nich swój odrębny świat, daleki od klasycznego, werystycznego realizmu, osadzony w wyobraźni bliskiej krainom mitologicznym, baśniowym, sferom czucia i intuicji, klimatom newage’owym, bliskim szlachetnym nurtom irracjonalizmu. „Pisanie powieści jest dla mnie przeniesionym w dojrzałość opowiadaniem sobie samemu bajek” – powiedziała kiedyś. Proza Tokarczuk, przekładana na wiele języków, przeniknięta jest imperatywem przekraczania wszelkich granic, wyobrażonych i realnych, naznaczona swoistym świeckim panteizmem, miłością do natury traktowanej nie jako przestrzeń zewnętrzna, lecz jako egzystująca z człowiekiem w symbiozie, często przez człowieka odrzucanej i traktowanej okrutnie (n.p. „Prowadź swój pług przez umarłych kości”, 2009). Także jej „Prawiek i inne czasy” był emanacją swoistej „mitologii ziemi”, ale bardzo odległej zarówno od nacjonalistyczn ej ideologii „krwi i ziemi” rodem z Maurice Barrésa, jak i od prozy „chłopskiej” w duchu Tadeusza Nowaka czy Wiesława Myśliwskiego.
Dla Tokarczuk ziemia jest w tej powieści polem swoistego działania „kosmicznej magii”, mistycyzmu i duchowości dalekich od urzędowych religii, co niektórych inspirowało do porównywania jej prozy do latynoamerykańs kiego „realizmu magicznego”. Bardzo charakterystycz ną cechą prozy Olgi Tokarczuk jest jej bogata erudycyjność, encyklopedyzm, jak i językowe, lingwistyczne, twórcze bogactwo, ewokujące klimat z pogranicza snu, jawy, intuicji, czy tajemnic psychologicznyc h i parapsychologicznyc h, rodzących się w podświadomości. Wszystko to syntetyzuje się zwłaszcza w takich powieściach, jak „Bieguni” (2007) czy monumentalnych i pełnych rozmachu... „Księgach Jakubowych” (2014), będących alegoryczną, duchową, poetycką w nastroju, ale w fakturze narracyjnej realistyczną, sensualną, uniwersalistycz ną, polifoniczną, także stylistycznie, filozoficzną panoramą XVIII-wiecznej Europy...:
Cytować
+2 #15 burak do budyOburzona 2019-10-11 21:24
Cytuję bedok:

Żaden sodomita...

No nie można tak wulvarnie o przyszłej Naszej Kochanej Pani Poseł.
Abstrachując od personaliów,każ dy człowiek niezależnie od płci chromosomalnej ma trochę wyglądu po matce i po ojcu.
Dominujące męskie kobiety najlepiej sprawdzają się w polityce, buzinessie, armii, podejmując każde wyzwanie przywódcze nawet i przy wódce.
Terytorialsi są po to aby właśnie forsownie nacierającego najeźdźca atakować od tyłu.
Mało że bedok to ćwok i chamidło.
Obowiązuje pewna kultura polityczna.
I do tego w koalicji z PiS?
Współczuję Siarkowej takich zwolenników.
Tylko ten po.....ny staruszek z muszką, demagogiczny manipulant potrafii popisać się większą arogancją wobec kobiet i niepełnosprawnych.
Wstyd I hańba.
A potem się dziwimy że takie fanatyczne oszołomy szlajają się po ulicach z wielkimi banerami gołych gejów pod pozorem ochrony dzieci przed seksualizacją.
Trauma molestrantów robi wodę z mózgów.
I co z tego że niby świńconą.
Cytować
0 #14 Masz racjębedok 2019-10-11 12:16
Cytuję Iwona spełniona:
Cytuję Jo:
Czy to prawda...o tęczy...

Tenczy tamtem polityk ma prawo mówić co muślina na język...
Ale nie powinien agitować w szkołach. Nawet na wywiadówce własnego dziecka.
Niech kłamie i tańczy chociażby i goło. Ale w imię przyzwoitości tylko poza szkołą.

Żaden sodomita nie powinien agitować w szkole . U siebie w domu niech kłamie i tańczy w lateksowych majtkach albo i na golasa ale nigdy przy dzieciach. Dobrze że są ludzie którzy mają odwagę im się sprzeciwić chociaż jest ich niewielu. Większość niestety milczy.
Cytować
+7 #13 NareszcieMarta 2019-10-10 22:59
https://ksiazki.wp.pl/olga-tokarczuk-w-pierwszym-wywiadzie-po-nagrodzie-nobla-dzis-bede-celebrowac-6433711903565441a

Gratulacje.
Cytować
+15 #12 a gdzie przyzwoitośćIwona spełniona 2019-10-09 15:56
Cytuję Jo:
Czy to prawda...o tęczy...

Tenczy tamtem polityk ma prawo mówić co muślina na język...
Ale nie powinien agitować w szkołach. Nawet na wywiadówce własnego dziecka.
Niech kłamie i tańczy chociażby i goło. Ale w imię przyzwoitości tylko poza szkołą.
Cytować
+20 #11 Latarenka i PałacykEla 2019-10-08 16:33
Cytuję Jerzy:
...Kobieta lubi być gloryfikowana...

Ale w praktyce robią to tylko sfrustrowane chłopy w stosunku do samych siebie. Taki auto erotyzm narcystyczny. Samochód przedłużeniem wiadomo czego... Zamiast przywiązać pustak scotchem...
https://synonim.net/synonim/gloryfikacja.
Cytować
+7 #10 NoJo 2019-10-07 18:28
Czy to prawda ze Kurowska chodzi na wywiadowki Waszych dzieci i coś tam o tęczy opowiada?
Cytować
+31 #9 UPS zadufaniaFiolka 2019-10-07 10:56
Nie dajcie kobiety...
Mizogin niestety.

zwieść się hasłom niebezpiecznej równości...
A przytem nie równo pod sufitem.

Kobieta lubi być gloryfikowana.. .
To jest gloryfikcja ideafix męskich szwinistów.

Oczekuje na miłe słowa i szacunek, który jej się słusznie należy, nawet tylko za to, że po wielu wyrzeczeniach przynosi nowe życie...
W dodatku bredzi od rzeczy jak ksiądz ze wsi.

.Już kiedyś sadzano kobiety na traktor a po 12-sto godzinnym dniu na ciągniku wracała do domu uraczona musztardówką samogonu...
Tymczasem 96% pijanych za kierownicą to chłopy.

Kobieta jest istotą delikatną ma swoje kobiece prawa i obowiązki, którym mężczyzna nie sprosta...
Pokrętna logika zacofanego ludzika

Czyżby któraś z feministek zachwycona byłaby ofertą pracy w kopalni...

Widział ty kopalnie na oczy?
http://nettg.pl/news/145723/gornictwo-kobiety-jsw-lamia-schemat-rekord-w-przerobce-budryka

Jak byś z nimi tak pogadał jak piszesz to po posiniaczonej mordzie w lustrze widzialbyś że to 100% feministki. ☺
Cytować
-33 #8 Do kopalniJerzy 2019-10-07 08:44
Nie dajcie kobiety zwieść się hasłom niebezpiecznej równości. Kobieta lubi być gloryfikowana. Oczekuje na miłe słowa i szacunek, który jej się słusznie należy, nawet tylko za to, że po wielu wyrzeczeniach przynosi nowe życie. Już kiedyś sadzano kobiety na traktor a po 12-sto godzinnym dniu na ciągniku wracała do domu uraczona musztardówką samogonu. Kobieta jest istotą delikatną ma swoje kobiece prawa i obowiązki, którym mężczyzna nie sprosta. Czyżby któraś z feministek zachwycona byłaby ofertą pracy w kopalni.
Cytować
0 #7 https://www.wJola 2019-10-06 15:35
Komentarz nie został opublikowany. Treść niezgodna z regulaminem. Redakcja.
Cytować
+33 #6 Miasto KobietCzerwony j0erzuś 2019-10-06 11:50
http://ofg.pl/humor/powakacyjna-anatomia-zadurzenia-od-pierwszego-wejrzenia-4896

Dowcipalnie opisane zagadnienia różnic płci i ich zmian wiekiem w aspekcie związków kobiet z mężczyznami.
To do metafory pań z Venus i panów z Marsa.
Na Ziemię sprowadzją nas badania naukowe. Wskutek doboru płciowego genów i ich mutacji pod wpływem wielu czynników,najcz ęściej ludzie mają jakąś część cech po matce i część po ojcu. Dotyczy to również podziału i przyjmowania mieszanki wzorców dopełniających się wzorców psychologicznyc h zachowań stereotypowo przypisywanych tylko do jednej z płci.
Duży wpływ ma na utrwalanie tych seksistowskich podziałów ma odwieczna walka o władzę i religia patriarchalna promująca męski szowinzm płciowy i spychanie kobiet do roli podporządkowane j ubezwłasnowolni onej prokreacji i służebnej roli wobec mężczyzn.

Szansa na równość płci jest.
A już teraz statystycznie mamy w Polsce lepiej wykształcone naukowo kobiety niż mężczyzn.

Udana impreza. Gratulacje.
Zaproszenia chyba były konieczne bo pod dachem ograniczona ilość miejsc względy przeciwpożarowe itd.
Cytować
+39 #5 Dobra zmianaWioletta 2019-10-04 22:23
https://kobieta.onet.pl/od-osamotnionej-konserwatystki-do-spelnionej-profesjonalistki-czyli-transformacja/e5xw6

Ideoapologia czy już religia? Spyta troglodyta.
W cywilizowanym świecie chłop nie zawsze jest potrzebny do spełnienia kobiecie.
Specjalizacja w podziale płci w prymitywnym życiu jaskiniowców pełnym brutalnych okoliczności doboru naturalnego i selekcji negatywnej zdawała egzamin w promowaniu genów wyraźnego rozdziału ról płciowych.
Dzieci dziedziczące dziś geny po zniewieściałych bedokach i mężnych aktywistkach ruchów w życie mają znacznie większe szanse na przetrwanie.
Ochrona zdrowia antykoncepcja inkubatory cesarskie cięcia systemy alimentacyjne renty dostatek żywności itp. znoszą selekcję ich noworodków i pantoflarzy przez drapieżniki i wąskie miednice chutliwy chłopczyc.
Zanika w sposób ewolucyjny większościowy podział na kobiece kobiety i męskich mężczyzn.
Wyrównują się szanse na dostęp do władzy niezależność i bogactwo.
cdn.
Cytować
0 #4 wstęp bezpłatnybaba 2019-10-04 14:49
Skoro tak to po co zaproszenia? Czy te zaproszenia to każda może otrzymać czy tylko dla wtajemniczonych . Czy bez zaproszenia to wstęp będzie płatny czy wcale nie wpuszczą?
Cytować
+47 #3 Jak to widzą przeglądarkiIwona 2019-10-04 11:45
duckduckgo.com
yahoo.com
www.bing.com
www.google.com

Wpiszcie frazę: kobieta spełniona
i wejdźcie w linki "tylko, obrazy, images"

Jeszcze dużo wody upłynie abyśmy wszystkie się spełniły.
Jedni rozdają 500plus ale wspierają podejście patriarchalne i szowinistyczne.
Ci co szafują wolnościami figę dają i szachrują VAT.
A jakiś... chyba neofaszysta... bredzi o feminizmie.
Chłoptasiu czy ty jaj nie masz i boisz się kobiet?
Anonimowo?
A raporty piszesz podpisując się nazwiskiem rodzinnym?
Cytować
+37 #2 trzeba miedź kupfer pieniędzyEduart 2019-10-04 07:28
https://kobietamag.pl/kobieta-spelniona-czyli-jaka/

Fajny artykuł.
Nie żądza rządzi kobietą.
Kobiety rządzą żądzą.
Ale to to żon żądza pieniądza, do naiwnych młodszych dziewic chłopów wypędza.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież