reklama

Ceetrus Polska prezentuje założenia unikatowego Projektu Góraszka

Opublikowano: 25 wrzesień 2019, 11:08 Kategoria Aktualności
góraszkacentrum handlowes17
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Projekt Góraszka to innowacyjny obiekt typu retailtainment o powierzchni 77 tys. mkw. GLA, który zapewni mieszkańcom południowo-wschodniej aglomeracji warszawskiej możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, rodzinnej rozrywki oraz wygodnych zakupów. Zakończenie budowy zaplanowano na 2022 rok.

W ramach inwestycji planowanej przez Ceetrus Polska na działce o powierzchni 28 hektarów w miejscowości Góraszka w aglomeracji warszawskiej powstanie unikatowy, wielofunkcyjny obiekt łączący zróżnicowany tenant-mix z możliwością aktywnego spędzenia wolnego czasu i z rozrywką.

Dobrze skomunikowana lokalizacja dzięki nowoczesnym trasom szybkiego ruchu

reklama


Projekt Góraszka będzie dogodnie skomunikowany z Warszawą. Dzięki węzłowi dojazdowemu, włączonemu w projekty modernizacji drogi S17 oraz budowy południowej obwodnicy Warszawy (droga S2), dotarcie do inwestycji będzie szybkie i komfortowe. Według szacunków, w strefie zasięgu projektu Góraszka mieszka blisko 2 mln osób.

? Południowo-wschodnia część aglomeracji warszawskiej to jedyne miejsce, w którym może powstać obiekt łączący funkcje handlowe i rozrywkowe. Mieszkańcy strefy zasięgu od wielu lat oczekują na jego budowę. Ze względu na oryginalny projekt architektoniczny i założenia funkcjonalne będzie on również interesującą propozycją dla mieszkańców całej aglomeracji, w tym również Warszawy ? mówi Andre Decroix, dyrektor ds. rozwoju w Ceetrus Polska.

Potencjał handlowy dzięki unikatowym założeniom funkcjonalnym

W ramach planowanej inwestycji powstanie wielofunkcyjny kompleks o powierzchni 77 tys. mkw. GLA z możliwością rozbudowy w przyszłości. Główny inwestor zaplanował 56 tys. mkw. GLA na działalność handlową, gdzie znajdą się lokale dla około 120 sklepów. Część przeznaczona na rozrywkę i odpoczynek zajmie 21 tys. mkw. GLA, czyli około 27 procent powierzchni. Powstaną w niej ? przestronna i wygodna strefa kulinarna, strefy relaksu, wielosalowe kino, nowoczesny klub fitness i wiele innych przestrzeni, w których klienci będą mogli spędzić wolne chwile. Na terenie kompleksu w Góraszce powstaną również stacja benzynowa i restauracje typu drive-thru. Swoją obecność w inwestycji potwierdzili już strategiczni partnerzy - Leroy Merlin oraz park rozrywki Majaland.

? Projekt Góraszka to inwestycja o dużym potencjale, nie tylko ze względu na położenie, lecz także założenia funkcjonalne. Cieszymy się, że te korzyści dostrzegli pierwsi inwestorzy. Projekt prezentujemy na naszym stoisku podczas tegorocznego Shopping Center Forum & Conference. Zależy nam na tym, żeby poznać opinię potencjalnych najemców na ten temat oraz zainteresować współpracą inwestorów ? dodaje Andre Decroix.

Majaland jest inwestycją planowaną przez holenderskiego inwestora Momentum Capital oraz Plopsa Group, operatora parku rozrywki Majaland Kownaty. Wyjątkowy, rodzinny park rozrywki będzie zaprojektowany w oparciu o świat bajkowej Pszczółki Mai. Będzie to druga po Kownatach w woj. lubuskim lokalizacja Majaland w Polsce.

? Cieszymy się, że wspólnie z grupą Plopsa rozszerzamy naszą działalność w Polsce i będziemy mogli zbudować kolejny rodzinny park rozrywki w Góraszce. W zasięgu tej inwestycji będzie kilka milionów osób. Współpraca z Ceetrus zapewnia doskonałą możliwość połączenia zakupów z rozrywką. To ważny krok w budowie portfela parków rozrywki w Polsce, gdzie tego typu inwestycje są wyczekiwane ? mówi Martijn van Rheenen, założyciel holenderskiego Momentum Capital.

Zakończona faza przygotowawcza

Ceetrus Polska przeprowadził do tej pory liczne prace związane z zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej rozpoczęcie realizacji Projektu Góraszka.

? Wykonane zostały drogi dojazdowe i bezkolizyjne wiadukty. W trakcie realizacji jest budowa podwójnego, niezależnego zasilania w energię elektryczną, doprowadzenie kanalizacji, rozbudowa oczyszczalni ścieków, gazociągu i stacji uzdatniania wody. Koniec budowy dróg S2 i S17 zaplanowano na lata 2020-2021, a Ceetrus Polska zależy na tym, żeby Projekt Góraszka został ukończony w trzecim kwartale 2022 roku ? mówi Tomasz Marczewski odpowiedzialny za projekt Góraszka w Ceetrus Polska.  

Innowacyjna, oryginalna koncepcja architektoniczna

Zgodnie z założeniami, kompleks Góraszka zapewni zakupy i rozrywkę w naturalnym i harmonijnym otoczeniu. W projekcie architektonicznym pojawiają się liczne nawiązania do zielonego otoczenia obiektu i Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu. Są wśród nich m.in. ekologiczne wykorzystanie zasobów wody oraz naturalnych źródeł energii. Klienci będą mogli korzystać z tarasu widokowego z naturalną roślinnością, miejsc wypoczynku blisko natury, łącznika prowadzącego z obiektu do lasu czy ścieżek edukacyjnych wokół obiektu. Projekt inwestycji przygotowuje pracownia architektoniczna SUD Architekt Polska sp. z o.o.

Szczegóły inwestycji znajdują się na stronie internetowej www.projektgoraszka.pl.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama