Dwa jubileusze w Zespole Szkół w Miętnem

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 08:20 Kategoria Aktualności
Miętne

Już 5 października społeczność Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem będzie świętować dwa wielkie jubileusze – 95. rocznicę powstania szkoły oraz 35. rocznicę obrony krzyża. W programie uroczystości między innymi bal absolwentów. Jeszcze można się zgłaszać.

Szkoła w Miętnem jest jedną z najstarszych w powiecie oraz jedną z najstarszych szkół rolniczych w Polsce. Otwarta 4 maja 1924 roku przez ówczesnego prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. W tym roku szkoła powróciła do starego logo – domku z kłosem – który przez dziesiątki lat był naszym jej znakiem rozpoznawczym.

 

Uroczystości jubileuszowe związane nie tylko z powstaniem szkoły, ale także rocznicą obrony krzyża zaplanowano na 5 października. W ramach obchodów przewidziano tradycyjny bal absolwentów, spotkanie z wychowawcami, mszę świętą oraz wmurowanie tablicy upamiętniającej Bogumiłę Szeląg, wieloletnią dyrektor szkoły.

- Serdecznie zapraszamy absolwentów Zespołu Szkół w Miętnem do zgłaszania swojego uczestnictwa poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie mietne.edu.pl, w zakładce „jubileusz 95-lecia szkoły” lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – zachęca dyrekcja placówki.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWYCH:
godz. 14.00 – 16.00 - uroczysta msza święta
godz. 16.00 – 18.00 - część oficjalna w auli szkoły, kalendarium, prezentacja dorobku szkoły, wystawy, kroniki, wspomnienia uczniów i nauczycieli.
Odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej postać Bogumiły Szeląg.
godz. 18.00 – 20.00 - spotkania absolwentów z wychowawcami i nauczycielami. Catering.
godz. 20.00 - bal absolwentów

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież