Pierwsza Dama z wizytą w Maciejowicach

Opublikowano: 14 wrzesień 2019, 07:10 Kategoria Aktualności
maciejowiceprzedszkoleagata dudaprezydent

Wyjątkowego gościa miało Publiczne Przedszkole w Maciejowicach. Placówkę odwiedziła Agata Kornhauser-Duda.

Piątkową wizytę Pierwsza Dama rozpoczęła od przeczytania maluchom „Legendy o rybaku i złotej rybce”. Dzieci z właściwym sobie entuzjazmem podzieliły się z gościem spostrzeżeniami nt. opowieści, wyjaśniły czym jest dobro i zło oraz wymieniły tytuły ulubionych bajek. Obiecały, że gdy nauczą się samodzielnie czytać będą interesowały się literaturą, ponieważ jak za Wisławą Szymborską powtórzyła Pierwsza Dama, „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Dzieci z dumą wykonały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, a następnie zaprosiły Małżonkę Prezydenta do zwiedzenia placówki. Kreatywne zajęcia rozbudzają w maluchach ciekawość świata, sprawność manualną i ruchową, a praca w grupie wyzwala wiele radości. Dlatego wspólnie z Delfinkami Pierwsza Dama wykonała papierową złotą rybkę, która - jak zapewniły przedszkolaki, będzie spełniała marzenia. Króliczki opowiedziały swojemu gościowi o najpiękniejszych miastach w Polsce, a Muchomorki o zwierzętach, które kochają. Żabki przedstawiły przedszkolne reguły, natomiast z Sowami Małżonka Prezydenta uczyła się tańczyć kujawiaka. Przedszkolaki wspominały wakacje oraz podzieliły się swoimi marzeniami na dorosłe życie. Były też ciekawe, gdzie mieszka Pierwsza Dama i czy nosi koronę.

Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda spotkała się z dyrekcją oraz personelem placówki. Rozmowa dotyczyła edukacji przedszkolnej oraz inicjatyw, w które angażuje się ośrodek. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mazowieckie przedszkole corocznie organizuje spotkania z bajką, w których biorą udział również rodzice, społeczność lokalna oraz dzieci ze szkoły podstawowej, które w ramach wolontariatu czytają młodszym kolegom. Placówka organizuje obchody uroczystości państwowych, uczy też podopiecznych pamięci o świętach ich najbliższych. Przedszkolaki z Maciejowic biorą udział w artystycznych konkursach gminnych, uczą się bezpiecznie poruszać po drodze, chronić przed kleszczami, wiele też wiedzą o zdrowiu i środowisku.

prezydent.pl

fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP

Komentarze  

+4 #5 Israel- toda !Wojtek63 2019-09-19 15:13
Cytuję DEK:
Cytuję EKD:
Cytuję DEK:
Jaka ona wielka i brzydka.

a Ty jaki mały i g...i

Ale ma bardzo polskie nazwisko .


Gdyby nie ,,nazwiska'' typu Kornhauser to już dawno temu polskie kobiety chodziłyby w muslimskich śmierdzących szmatach na głowie, mężczyźni w arabskich sukienkach i nie wiadomo by było kto wybuchnie np. w autobusie firmy PKS Garwolin- dziecko, osoba starsza, czy młodzieniec o imieniu Mohammed.
W arabskim świecie, w którym pierwszym słowem wyznania wiary jest słowo ,,dżihad '' każdy ma na tak na imię. Pierwsze, drugie lub trzecie.

Dlatego należy uszanować konsekwentną politykę PiS-u dotyczącą migracji z krajów będących źródłem terroryzmu.
Dlatego należy uszanować, a przede wszystkim docenić politykę państwa Izrael.

Dzięki Ci Izrael. Israel -toda !

p.s.
Póki co większość Polaków nie szanuje polityki Izraela, ale przyjdzie czas, że ją doceni.
Oby nie było za późno.
A za co powinniśmy dziękować Żydom ? A za to, że już tyle lat bronią Europy przed muzułmańską dziką hordą.
Jeszcze raz: Israel- toda !!! (תודה רבה לך )
Cytować
0 #4 KarlAlicja 2019-09-18 20:37
Rzeczywiście bardzo wyjątkowy gość. Żona męża łamiącego Konstytucję...
Cytować
0 #3 ładnaDEK 2019-09-16 17:17
Cytuję EKD:
Cytuję DEK:
Jaka ona wielka i brzydka.

a Ty jaki mały i g...i

Ale ma bardzo polskie nazwisko .
Cytować
+6 #2 chamEKD 2019-09-15 17:38
Cytuję DEK:
Jaka ona wielka i brzydka.

a Ty jaki mały i g...i
Cytować
-13 #1 damaDEK 2019-09-15 11:34
Jaka ona wielka i brzydka.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież