Najpiękniejsze ogrody i balkony wybrane

Opublikowano: 12 wrzesień 2019, 12:06 Kategoria Aktualności
garwolinmagistratogrodyzieleń

XV edycja konkursu miejskiego „Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni – Garwolin 2019” już za nami. W tym roku do magistratu wpłynęło 10 zgłoszeń.

Komisja konkursowa odwiedziła wszystkie zgłoszone ogrody i balkony. Jak podkreśla jury, komisja stanęła przed niełatwym wyborem. „Każdy z prezentowanych obiektów stworzonych przez mieszkańców jest pełen uroku i zdajemy sobie sprawę, że każdy balkon czy ogród wymagały wielkich nakładów pracy i systematyczności: bo nie sztuka posadzić, ale trzeba też dbać, podlewać, przycinać, zabezpieczać przed mrozami i szkodnikami” – podsumowuje urząd.

Przed sesją rady miasta 10 września burmistrz Marzena Świeczak z przewodniczącym rady miasta Jarosławem Jaskułą wręczyli nagrody laureatom.

Pierwsze miejsce w kategorii ogród zajęły: Ewa Kępka i Teresa Sitek. Drugie miejsce przyznano Magdalenie Grzegrzółce i Mieczysławowi Jańcowi. Trzecie miejsce zajął ogród Leszka Wójcika.

Komisja konkursowa w kategorii balkon przyznała laur zwycięstwa Małgorzacie Łączyńskiej-Górskiej. Drugie miejsce wśród balkonów zajęły Katarzyna Tuszyńska i Justyna Płowiec, a trzecie Mariola Jaworska i Jolanta Pałysa.

W tym roku, tak jak w poprzednich latach zostały przyznane Nagrody Internautów. Wśród ogrodów zwyciężył ogród Mieczysława Jańca, wśród balkonów – dzieło Małgorzaty Łączyńskiej-Górskiej. Laureaci otrzymali bony w wysokości 250, 200 i 150 zł, a także Nagrody Internautów o wartości 200 zł oraz gadżety związane z Garwolinem.

garwolin.pl, opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież