Dziewięcioro do sejmu. Kto zasiądzie w ławach poselskich?

Opublikowano: 11 wrzesień 2019, 09:42 Kategoria Aktualności
wybory

Na listach w wyborach do sejmu jest dziewięcioro kandydatów z powiatu garwolińskiego. Dla kogo elekcja 13 października będzie szczęśliwa?

Pełne listy wyborcze opublikowała Państwowa Komisja Wyborcza. Powiat garwoliński, razem z 10 innymi, tworzy okręg wyborczy nr 18, tzw. siedlecko-ostrołęcki. 165 kandydatów powalczy o 12 mandatów. Ich podział zależy od liczby głosów na poszczególne listy. Wszystkich kandydatów można znaleźć tutaj.

Z listy KW Konfederacja Wolność i Niepodległość do sejmu startuje Maria Tobiasz (poz. nr 19), studentka z Górzna, należąca do partii Korwin. PSL liczy na doświadczenie w samorządzie. Z dziewiątki na mandat posła liczy były starosta Marek Chciałowski z Sulbin (członek partii PSL). Pozycję nr 15 zajmuje była burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel-Sereja (bezpartyjna). Wyborcy pod numerem 20 znajdą Krystiana Kanię, radnego powiatowego poprzedniej kadencji z Żelechowa (bezpartyjny).

O reelekcję powalczy poseł Grzegorz Woźniak z Trąbek (poz. nr 6). Z „14” startuje wicestarosta powiatu Iwona Kurowska. Oboje należą do PiS.

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni I Samorządowcy z czwórką wystawił Rafała Starzyńskiego, bezpartyjnego pracownika naukowego z Garwolina. Na tej samej liście widnieją nazwiska Marianny Górskiej, psychoterapeuty z Unina (poz. 14) oraz Andrzeja Nastały, przedsiębiorcy z Garwolina (poz. 24). Wszyscy bezpartyjni.

W wyborach do senatu o jeden mandat powalczy czterech kandydatów: Maria Koc z Węgrowa (PiS), Mirosław Kruszewicz z Mińska Mazowieckiego (Koalicja Obywatelska), Krzysztof Prokopczyk z Warszawy (KW Jedność Narodu), Leszek Szymański z Siedlec (KWW Lista Mirosława Piotrowskiego do Senatu). OW nr 48 obejmuje powiaty garwoliński, miński i węgrowski.

Wybory parlamentarne 13 października. Uprawnionych do głosowania mieszkańców powiatu jest blisko 86 tys. Każdy z nich będzie mógł oddać po jednym głosie na kandydata do sejmu oraz senatu.

łk

fot. arch.

Komentarze  

+5 #1 pytanietno 2019-09-12 13:29
Dlaczego Pani-Mop startuje z naszego okręgu?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież