Stracili prawo jazdy - nie tylko za prędkość

Opublikowano: 09 wrzesień 2019, 12:18 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki z piratami drogowymi. Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 7 praw jazdy.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Goźlin Mały w dniu 03.09 około godziny 11.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem marki Renault Kangoo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, mieszkańcowi powiatu otwockiemu który kierował samochodem marki Renault Master. Na skutek zderzenia master zatrzymał się w przydrożnym rowie, a kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierowca samochodu Renault Kangoo w wydychanym powietrzu posiadał ponad 2 promile alkoholu. Kierowcy już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał na sądowej wokandzie. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Wildze.

 

3 września w Pilawie 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego strracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna kierował samochodem marki honda, znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Pilawie.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 5 osób straciło prawo jazdy. W tych przypadkach kontrole drogowe zakończyły się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

KPP Garwolin/oprac. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież