Z policyjnej kroniki - plaga oszustw internetowych

Opublikowano: 09 wrzesień 2019, 11:07 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 2 do 8 września

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 245 interwencji oraz odnotowali 5 wypadków i 30 kolizji drogowych.

Internetowe oszustwa

W minionym tygodniu do KPP Garwolin zgłosiły się osoby, które złożyły zawiadomienia o oszustwach internetowych. Sprawy dotyczyły telefonu za kwotę 350 złotych, paleniska ogrodowego za kwotę 209 złotych, anteny telewizyjnej za kwotę 140 złotych i telefonu za kwotę 1200 złotych. We wszystkich przypadkach osoby przelały pieniądze na konto, nie otrzymały kupionego towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urwał.

 

Ukradli narzędzia z garażu

Pomiędzy 23 sierpnia a 2 września w miejscowości Izdebno Kolonia nieznani sprawcy, z blaszanego garażu dokonali kradzieży piły spalinowej oraz narzędzi budowlanych. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 1 tysiąca złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Łaskarzewie.

Łupem padły pieniądze z myjni

31 sierpnia dwóch w chwili obecnej nieustalonych sprawców z rozmieniarki znajdującej się na terenie myjni dokonali kradzieży pieniędzy. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Złodziej zabrał przecinarkę do betonu

5 września w Górznie nieznany sprawca z terenu prywatnej posesji dokonał kradzieży przecinarki do betonu marki Stihl TS700 wartości 2500 złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież