Będzie bezpieczniej. Nowe skrzyżowanie przy szpitalu

Opublikowano: 06 wrzesień 2019, 12:51 Kategoria Aktualności
gmina Garwolin

Gmina Garwolin lada dzień ruszy z kolejną inwestycją. Zmodernizowana zostanie ulica Górna w Sulbinach i Sławinach oraz przebudowane skrzyżowanie przy szpitalu. Całość ma kosztować ponad 5 mln zł.

Samorząd gminy Garwolin otrzymał kolejne środki zewnętrzne na realizację ważnej inwestycji. - Tym razem aż 4 051 971,00 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Za te środki już w tym roku rozpoczniemy przebudowę ul.Górnej w Sulbinach i Sławinach razem ze skrzyżowaniem przy szpitalu. Przewidywana wartość całej inwestycji to 5 402 629,00 zł reszta środków pochodzić będzie z budżetu gminy - informuje Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

 

Inwestycja została rozłożona na dwa lata, ale prace ruszą jeszcze w tym roku. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę zadania. Wójt liczy, że uda się rozstrzygnąć przetarg do końca września.

Zmoderniozwany ma zostać cały odcinek ulicy Górnej w Sulbinach i Sławinach łączący dawną DK 17 z drogą na Górzno. Oprócz nowej drogi powstaną także chodniki. Przebubowane zostanie także skrzyżowanie przy szpitalu. - Modernizacja ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo. Niestety nie ma tam miejsca na rondo, ale powstanie skrzyżowanie z odzielnymi pasami zjazdowymi - mówi Marcin Kołodziejczyk.

jd

Komentarze  

+3 #1 CóżHalszka 2019-09-07 22:43
Bezpiecznej? Super. Szkoda, że policji nie ma i nie pilnują porządku, gdy dzisiaj motocykliści po południu przez rondo pod prąd jechali...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież